Dziś mamy 12 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

12 czerwca 2024 3

Ratownicze pokazy i wiele innych atrakcji. Bezpieczne wakacje na przystani

12 czerwca na terenie Przystani Powiat Nakielski zorganizowano festyn# pn. „Bezpieczne wakacje”. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy nakielskiego sanepidu, a prowadzone działania były koordynowane przez Komendę Wojewódzką Policji.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Występ teatralno-muzyczny. Pozytywna energia na kolejne dni

Składamy serdeczne podziękowania dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej# Stowarzyszenia KMK Kos w Kosowie, pani Dyrektor, gronu pedagogicznemu, rodzicom oraz dzieciom, bez których dzisiejszy występ teatralno-muzyczny poświęcony "Dniu Mamy i Taty" nie mógłby się odbyć. Wasze zaangażowanie I profesjonalizm widać na każdym kroku.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Poranny spacer. Poniedziałkowa niespodzianka dla seniorów

Seniorzy z Domu Pomocy #Społecznej w Nakle w poniedziałkowy poranek 10 czerwca odbyli spacer - niespodziankę.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Ostatni wykład. Prelekcję wygłosił Rafał Bagrowski

Ostatni wykład dla UTW poprowadził prelegent #Rafał Bagrowski, pasjonat dyplomacji, od 2015 roku związany z działalnością na rzecz Studentów, ekspert m.in. z zakresu savoir-vivre, którym postanowił dzielić się z innymi.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0

"Trzeźwi ciałem i duchem". Trzecia edycja pikniku rodzinnego

W sobotę policjanci z nakielskiej komendy wzięli udział #w zorganizowanym integracyjnym pikniku rodzinnym pt. „Trzeźwi ciałem i duchem”. W trakcie mundurowi uświadamiali uczestnikom pikniku jak dużym zagrożeniem jest nadmierne spożywanie alkoholu oraz zapewnili atrakcje dla najmłodszych.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 0

"Wycieczka Szlakiem Cysterskim na Pałukach". Rajd zakończony

I Rajd rowerowy "Wycieczka Szlakiem Cysterskim na Pałukach" #za nami. Dziękujemy.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 0

To już trzecia odsłona wydarzenia. Za nami Integracyjny Piknik Rodzinny

8 czerwca na nakielskiej przystani zorganizowano #trzecią edycję Integracyjnego Pikniku Rodzinnego. Na przybyłych gości czekało tego dnia wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 1

Seniorzy zasiedli do wspólnego stołu. "Warto korzystać z życia"

Ostatni dzień upalnego maja przebiegł pod znakiem integracji #seniorów, a stało się to za sprawą Koła Gospodyń Wiejskich "Pokolenia" Studzienki, które zostało przyjęte do programu Fundacji Biedronka o nazwie "Dania wspólnych chwil".

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

Klub Aktywnego Seniora zakończył rok kulturalny. Uroczystość w Turzynie

We wtorek 4 czerwca, na terenie niezwykle urokliwego miejsca jakim jest# Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie, rok kulturalny zakończył Klub Aktywnego Seniora.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Klasyfikacja końcowa

Na akwenie wodnym w miejscowości# Olek „Łowiska u Józefa” zostały przeprowadzone „Otwarte Zawody Wędkarskie Dzień Dziecka 2024 dla dzieci i młodzieży o Puchary Burmistrza Kcyni” pod patronatem Burmistrza Kcyni.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Policjanci na festynie. Atrakcje dla dzieci i dorosłych

W sobotę (1.06.24r.) policjanci gościli na festynie #w Szubinie. W trakcie opowiadali o zadaniach z jakimi zmagają się w pracy oraz prezentowali sprzęt pomagający im wypełniać obowiązki.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

35. rocznica wyborów 4 czerwca 1989 r. Okolicznościowa wystawa

- Polska pokazała jak przechodzić z komunizmu do# demokracji, pokojowo - mówił podczas otwarcia wystawy z okazji 35. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku dr Alojzy Szudrowicz.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2024 0

Sportowy Festyn Rodzinny. Konkurencje, mecz i poczęstunek

Dnia 29 maja 2024 r na Orliku w Kcyni odbył się #Sportowy Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2024 7

Zespół Feel rozgrzał publiczność! Dni Szubina przeszły do historii

2 czerwca na terenie szubińskiego targowiska zorganizowano #koncert zespołu Feel, czyli jednego z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych ostatnich lat. Niedzielne wydarzenie było jednocześnie finałem tegorocznych obchodów Dni Szubina.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2024 8

Beztroska zabawa na boisku. Gminny Dzień Dziecka w Kcyni

1 czerwca od godz. 11:00 na boisku przy# ul. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni trwa Gminny Dzień Dziecka. Najmłodsi mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości ochoczo korzystają z licznych atrakcji, które będą dostępne do godz. 15:00

(czytaj więcej)
30 maja 2024 0

"Międzypokoleniowy Turniej Gier Planszowych". Spotkanie dwóch pokoleń

Środa, 29 maja upłynęła w radosnej atmosferze#, a to za sprawą gości z ZSP w Paterku.

(czytaj więcej)
30 maja 2024 2

Artur Andrus w Szubinie. Artysta oczarował widownię

29 maja w Szubińskim Domu Kultury odbył się #wyjątkowy występ gwiazdy polskiej estrady Artura Andrusa – dziennikarza, pisarza, poety i piosenkarza. Tego dnia sala widowiskowa dosłownie pękała w szwach.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

"Symbolika macew. Żydowskie zwyczaje pogrzebowe". Warsztaty w szkołach

W dniu 22 maja br. w godzinach przedpołudniowych w szkołach #w Kcyni odbyły się warsztaty pt. Symbolika macew. Żydowskie zwyczaje pogrzebowe.

(czytaj więcej)
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Mam nadzieję, że Zielony Ład zostanie zatrzymany". Europa zaczyna się budzić

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jaka będzie przyszłość Europy#, z jakimi zagrożeniami będą zmagać się kraje unijne, w tym Polska? O tym, rozmawiamy z samorządowcem Jerzym Gawędą.

(czytaj więcej)