Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

25 lipca 2021 2

Ciekawe wydarzenie dla osób w każdym wieku. Powitanie „Pelikana” na plaży

24 lipca na terenie kąpieliska w Wąsoszu zorganizowano# wydarzenie pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jest to ogólnopolska akcja informacyjno–edukacyjna, podczas której wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z zasadami zachowania bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 0

Warsztaty z kulturą pałucką. Uczestnicy wykonali piękne serwetki

Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w# Kcyni realizuje projekt „ Moda na sukces – program aktywizacyjny dla mieszkańców Grocholina” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11.

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 3

Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu „SzuFLA”. Sprawdź szczegóły!

Szubiński Dom Kultury rozpoczął przedsprzedaż biletów na# Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu „SzuFLA” – Trzecie rozdanie. Bilety w promocyjnej cenie 30 zł można nabyć do 15 sierpnia w sekretariacie Szubińskiego Domu Kultury. Liczba biletów w pierwszej puli ograniczona.

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 0

III Biesiada Krajeńska już w najbliższy weekend. Zapraszamy!

24 lipca (sobota) w Muzeum Kultury Ludowej odbędzie się III Biesiada Krajeńska.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 0

Powiat nakielski skrywa wiele tajemnic. Czy naprawdę go znasz?

Na obszarze naszego powiatu jest sporo# ciekawych miejsc, dobrze już znanych jego mieszkańcom i gościom. Samorządowe komórki czy referaty do spraw promocji starają się je pokazywać w różnych opracowaniach, wskazywać ich walory i atrakcyjność. Są także miejsca mniej znane, a warte popularyzacji i zobaczenia. Taki cel ma właśnie zainicjowana jesienią ubiegłego roku przez Zarząd Gminny Polskiego Stronnictwa Ludowego w Nakle akcja „Czy naprawdę znasz swój powiat?” Przeznaczona jest nie tylko dla członków tej organizacji, ma charakter otwarty. Wtedy na trasie „wyprawy” były : klasztor w Kcyni ze swoją Kalwarią, obserwatorium astronomiczne w Niedźwiadach oraz miejsce rekreacji w Ślesinie, gdzie uraczyć się można karpiem nakielskim popijając go naszym regionalnym piwem.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 0

Aktywnie w gminie Kcynia. Rajdy wpisały się już w tradycję

Kontynuujemy rekreacyjne propozycje dla# naszych mieszkańców tj. rajdy rowerowe i marsze nordic walking. W miniony weekend odbył się kolejny rajd z cyklu "Sołectwa z kijkami".

(czytaj więcej)
17 lipca 2021 0

Sołectwa z kijkami. Tym razem odwiedziliśmy Szczepice

Za nami lipcowy marsz Nordic Walking z cyklu sołectwa z kijkami.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 1

Najważniejsze wydarzenie kulturalne tego lata. Retrospektywna wystawa

To najważniejsze wydarzenie kulturalne tego lata – retrospektywną# wystawę Edwarda Dwurnika, jednego z najważniejszych i najciekawszych współczesnych polskich malarzy, można oglądać (tylko do 19 września) w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.

(czytaj więcej)
15 lipca 2021 0

Spotkanie z Michałem Nogasiem. Przedstawi swoją nową książkę

Uprzejmie informujemy, że 27.07.2021 o godz. 18.00 w# Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy (Stary Rynek 24) odbędzie się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki spotkanie autorskie z dziennikarzem radiowym i prasowym Michałem Nogasiem, połączone z promocją jego książki pt. „Z niejednej półki. Wywiady” (premiera: 14 października 2020) – 37 rozmów z polskimi i zagranicznymi autorami na 700 stronach! Będzie możliwość zakupu książki.

(czytaj więcej)
15 lipca 2021 0

Mija 145 lat od śmierci Aleksandra Fredry. Największy komediopisarz w historii

15 lipca mija 145 lat od śmierci Aleksandra hrabiego# Fredry. Ten, wszystkim znany, polski poeta, bajkopisarz, komediopisarz i pamiętnikarz urodził się 20 czerwca 1793 roku w Surochowie niedaleko Przemyśla.

(czytaj więcej)
13 lipca 2021 2

Spędzasz wakacje w regionie? Zwiedzaj z Paszportem do przeszłości

Tym razem zabieramy mieszkańców województwa, turystów i# gości, którzy spędzają wakacje na Kujawach i Pomorzu w podróż, dzięki której poznamy historię otaczających nas miejsc. W ramach dorocznej kampanii Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i odwiedzenia wyjątkowych miejsc w regionie. Dla najaktywniejszych do zdobycia vouchery na pobyt hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie.

(czytaj więcej)
13 lipca 2021 0

Zainteresowanie twórczością Osieckiej ożyło. Spotkanie z Piotrem Derlatką

Dzięki serialowi TVP znów ożyło# zainteresowanie twórczością Agnieszki Osieckiej.

(czytaj więcej)
12 lipca 2021 0

Spotkanie w ramach „Ciekawości Świata”. Wykład dr Agnieszki Wysockiej(film)

Po raz pierwszy od listopada 2020 r. dane nam było się spotkać w# sali Urzędu Miejskiego w Kcyni, w warunkach, jakie dotychczas towarzyszyły cyklowi "Ciekawość świata". Po czasie realizowania spotkań w formule on-line mogliśmy się zobaczyć, porozmawiać i wysłuchać wykładu dr Agnieszki Wysockiej.

(czytaj więcej)
09 lipca 2021 0

Wyjątkowy gość na przystani. Leszek Dolaciński z wizytą w Nakle

Od 7 do 9 lipca mieliśmy okazję gościć na# Przystani Powiat Nakielski Pana Leszka Dolacińskiego ze Żnina, który przypłynął wraz z jego czworonożnym pupilem Reksio.

(czytaj więcej)
07 lipca 2021 8

Zajęcia dla dzieci w Kowalewku. Najmłodsi świetnie się bawili

Ratownicy JRS w ramach współpracy z# Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach w dniu 6 lipca br. na terenie strzelnicy sportowej w Kowalewku oraz pobliskiego miejsca startów i lądowań przeprowadzili zajęcia integracyjne dla dzieci z terenu Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
05 lipca 2021 0

Wystawa twórczości Zygmunta Kędzierskiego. Warto ją zobaczyć

W skansenie udostępniona została wystawa czasowa# zorganizowana w 50-lecie twórczości artysty ludowego, rzeźbiarza - Zygmunta Kędzierskiego.

(czytaj więcej)
05 lipca 2021 0

Wykonaj zdjęcie ukazujące lato i wakacje. Do wygrania gadżety i voucher

Powiat nakielski serdecznie zaprasza na# III część Konkursu Fotograficznego 2021 pt. „Letni Czas”. Do wygrania zestawy gadżetów promocyjnych oraz voucher do sklepu ze sprzętem elektronicznym o wartości 500 zł!

(czytaj więcej)
03 lipca 2021 0

Rozpoczęcie wakacji. Sportowy festyn w Łankowicach

Były dmuchańce# Dj Dombek Music Team, wata cukrowa, sportowe rywalizację, pokaz motocykli, strażackie lanie wody i ognisko.

(czytaj więcej)
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)