Dziś mamy 12 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

Sport

12 czerwca 2024 0

Regions Cup. O zwycięstwie zdecydował rzut karny w doliczonym czasie gry

Drużyny piłkarskie Kujawsko – Pomorskiego Związku# Piłki Nożnej i Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej zmierzyły w Finale Makroregionu UEFA Regions Cup. Pomimo wsparcia kibiców to goście sięgnęli po końcowe zwycięstwo.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 7

XXXIV Bieg Uliczny im. Klemensa Biniakowskiego. Prezentujemy wyniki

W niedzielne przedpołudnie na stadionie miejskim# w Nakle rozpoczęło się święto biegania spod znaku corocznej imprezy pn. Bieg Uliczny im. Klemensa Biniakowskiego. Rywalizowano w wielu kategoriach wiekowych na wielu dystansach.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0

Sukces na mistrzostwach Polski. Siedem medali dla zawodników klubu Yamabushi

7 medali, 3x złoto i 4x brąz zdobywają zawodnicy Klubu #"Yamabushi" podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i U21, które w dniach 8-9 czerwca 2024 r. odbyły się w Zielonki-Parcela. Zajęliśmy tym samym 6 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw na 64 kluby biorące udział.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0

Wiosenny dwubój strzelecki w Kowalewku. Kto zwyciężył?

W miniony weekend na terenie strzelnicy #w Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie, z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi popularyzacja sportu strzeleckiego oraz postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2024 1

Sportowa rywalizacja. Bieg ku pamięci Klemensa Biniakowskiego

Na stadionie miejskim w Nakle odbywa się #Bieg Uliczny im. Klemensa Biniakowskiego. Zawodnicy rywalizują w wielu kategoriach wiekowych i mogą jak zwykle liczyć na doping członków rodziny, których sporo zgromadziło się na trybunach.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2024 0

300 zawodników z całego województwa. Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

W sobotę, 8 czerwca na Stadionie Miejskim #w Toruniu odbyła się XIII Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych, w której udział wzięło ponad 300 zawodników z całego województwa kujawsko-pomorskiego!

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

Powołanie do kadry wojewódzkiej. Testy sprawnościowe i prezentacja gry

W niedzielę w Brodnicy odbyła się pierwsza konsultacja selekcyjna# do kadry wojewódzkiej młodziczki 2010/2011. Nasz klub MLUKS "Orlik" Kcynia reprezentowały: Inez Mrówka, Martyna Stanisławczyk, Matylda Smolińska i Amelia Witczak.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2024 0

Sukces na mistrzostwach świata. Wojciech Wiechowski wśród najlepszych

Reprezentant gminy Nakło nad Notecią Wojciech Wiechowski zdobył #4 m-ce podczas IV Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych I.D.C.D. w warcabach-64 (wersja rosyjska).

(czytaj więcej)
02 czerwca 2024 3

Uplasował się najwyżej z Polaków. Sukces Kacpra Gieryka

W zakończonym dzisiaj Course de la Paix Grand Prix Jeseníky #Kacper Gieryk, startujący w reprezentacji narodowej młodzieżowców, uplasował się najwyżej z Polaków.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2024 5

"Rowerowa Stolica Polski". W trasę ruszyło 13 rowerzystów

2 czerwca rozpoczął się rowerowy rajd w ramach programu# „Rowerowa Stolica Polski”. Zakończy się on na Przystani Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2024 0

Kulturalny doping i wspólnie spędzony czas. Grupa kibiców z Kcyni w Poznaniu

Wzorem ubiegłych lat liczna grupa kibiców# ze szkółki Lecha z Kcyni wybrała się do Poznania i dopingowała w sobotę pierwszą drużynę podczas ostatniego meczu w tym sezonie.

(czytaj więcej)
31 maja 2024 0

Treningi żaków oraz orlików. Zajęcia z okazji Dna Dziecka

W środę, 29 maja, odbyły się treningi #żaków oraz orlików. Były to wyjątkowe zajęcia ponieważ wzięli w nich udział rodzice oraz bliscy naszych zawodników.

(czytaj więcej)
30 maja 2024 0

Powołanie kadrowe na Puchar Narodów. Kacper Gieryk w formie

Już dziś wymagającym prologiem #w Krakowie rozpocznie się Tour of Małopolska. 3 górzyste etapy, a wszystko to zakończone metą na PRZEHYBIE!

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Sportowy wielobój dobiegł końca. Triumfowała nakielska "Żegluga"

Po blisko 5-godzinnych zmaganiach dobiegło końca sportowe wydarzenie# pt. School Adventure Race 2024. Do sportowej rywalizacji stanęło łącznie 15 drużyn.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 9

Starcie czołowych zespołów. Pewne zwycięstwo Czarnych

Do najciekawszego starcia 19. kolejki rozgrywek piłkarskich# B – klasy w grupie III doszło na stadionie miejskim w Nakle. Zmierzyły się bowiem dwa zespoły, które liczyły się w walce o awans do A - klasy.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 5

Zawody strzeleckie w Kowalewku. Mariusz Kaczmarek zwycięzcą

W miniony weekend na terenie strzelnicy #Mundurowego Klubu Strzeleckiego w Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie, z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego i postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
25 maja 2024 0

Orzeł Kcynia w Programie Klub 2024. Przyznano dofinansowanie

Z radością informujemy, iż nasz wniosek# znalazł się na liście organizacji, którym przyznano dofinansowanie w ramach rządowego PROGRAMU KLUB 2024.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 2

"Pokazał się z kapitalnej strony". Kacper Gieryk na wysokim miejscu

Jeden z najważniejszych momentów w pierwszej połowie sezonu za nami#. ORLEN Wyścig Narodów / ORLEN Nations Grand Prix przechodzi do historii, a więc nastał czas na podsumowanie tych zmagań!

(czytaj więcej)
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Mam nadzieję, że Zielony Ład zostanie zatrzymany". Europa zaczyna się budzić

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jaka będzie przyszłość Europy#, z jakimi zagrożeniami będą zmagać się kraje unijne, w tym Polska? O tym, rozmawiamy z samorządowcem Jerzym Gawędą.

(czytaj więcej)