Dziś mamy 21 maja 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Sport

20 maja 2022 0
Polegli pod tężniami

Goplania Inowrocław - Szubinianka SISU Szubin 3:1 (2:1)

Kompletnie nie udał się piłkarzom Szubinianki wyjazd do# Inowrocławia na mecz ligowy. Tamtejsza Goplania okazała się wyraźnie lepszą drużyną. Szubinianom na osłodę pozostała bramka Macieja Janca, która niestety niewiele w tym meczu zmieniła.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Aktywny weekend judoków Orła. Wrócili z 6 medalami

W minioną sobotę nasi judocy wzięli udział w Otwartych# Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Judo Młodziczek, Młodzików i Dzieci, na których zdobyli łącznie 4 medale:

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

GLZS raził nieskutecznością. Pomimo tego pewnie wygrał

W 16. kolejce rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo# B – klasy LKS Szubinianka II/Victoria Kołaczkowo podejmowała na własnym boisku GLZS Sadki. Goście przed 90 minut gry dominowali ale mieli bardzo rozregulowane celowniki.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Trójbój LA dziewcząt. SP Mrocza Wicemistrzem Powiatu

Dnia 17 maja 2022 roku na boisku ,,Orlik" przy SP nr 3# w Nakle odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół podstawowych w Trójboju La dziewcząt i chłopców.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 12

Mrotecka lokomotywa nie zwalnia tempa. Dobry mecz Felippe Eduardo

Chyba już nikt i nic nie zatrzyma mroteckiego Tarpana w drodze po# awans do A – klasa. Tym razem o sile podopiecznych Pawła Mądrzejewskiego przekonał się Myśliwiec Gostycyn.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Zwycięstwo na koniec rozgrywek. Sytuacja zmieniła się po przerwie

Udanie zakończyły rozgrywki# Kujawsko-Pomorskiej Ligi Młodziczki zawodniczki MLUKS Orlik Kcynia. W ostatnim spotkaniu pokonały MKS Brodnica II 22-18.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Pierwsza połowa załatwiła sprawę. Wygrana Dębu w Turze

Podbudowany ubiegłotygodniową wygraną w# Nakle zespół Hutnika Tur w 16. kolejce rozgrywek piłkarskich B – klasy podejmował na własnym boisku Dąb Potulice. Goście już w pierwszej połowie zapewnili sobie 3 punkty.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 2

Srebro i Brąz Zofii Napieralskiej podczas mistrzostw Europy w karate

14 maja br. w Hamburgu zostały rozegrane# międzynarodowe zawody karate, które zgromadziły zawodników z piętnastu państw w tym z kolebki tej dyscypliny kraju kwitnącej wiśni, czyli Japonii.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Marcelina Woźniak wywalczyła drugie miejsce w Siedlcach. Gratulujemy!

W dniach 12-15 maja w Siedlcach odbyły się# Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystąpiło ponad 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Drużyna Zamku liczyła 10 reprezentantów. Wśród zawodników była też Marcelina Woźniak, mieszkanka Chwaliszewa.

(czytaj więcej)
15 maja 2022 0

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zapasach Kobiet. Dwa starty dwa medale

W Suwałkach dobiegła końca rywalizacja XXXVIII OOM - PODLASKIE 2022 w zapasach kobiet.

(czytaj więcej)
15 maja 2022 0

Zakład Poprawczy z Kcyni wywalczył drugie miejsce. Gratulujemy!

Drużyna reprezentująca kadrę Zakładu Poprawczego# w Kcyni zajęła II miejsce podczas Mistrzostw Polski Zakładów Poprawczych i Schronisk dla nieletnich w halowej piłce nożnej, które odbyły się w Trzemesznie.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 10

Kolejny krok zrobiony. Popis strzelecki Tarpana Mrocza

Pewnie zmierzający po awans do# A – klasy mrotecki Tarpan na kolejny mecz w rozgrywkach piłkarskich B – klasy wybrał się do Skarpy. Miejscowy KS Gryf nie miał wiele do powiedzenia i uległ aż 0:16.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 0

Młodzi powalczyli. Piłkarze zdobyli komplet punktów

W mocno okrojonym składzie piłkarze Szubinianki przystąpili #do meczu 20. kolejki piłkarskiej A-klasy. Młodzi zawodnicy spisali się jednak doskonale i w starciu z Zagłębiem Piechcin przed własną publicznością zdobyli komplet punktów.

(czytaj więcej)
10 maja 2022 1

Gościnni nakielanie. Wystąpiło 9 par z trzech powiatów

Goście z Więcborka zwyciężyli w turnieju brydżowym w# Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
10 maja 2022 3

Mecz walki w Potulicach. Orzeł z kompletem punktów

Dużo walki i emocji, niekoniecznie jednak# sytuacji bramkowych miało miejsce w meczu czołowych zespołów grupy III, bydgoskich rozgrywek piłkarskich B – klasy. Dąb Potulice na własnym boisku podejmował MLKS Orzeł Kcynia.

(czytaj więcej)
09 maja 2022 0

Akademickie mistrzostwa w karate. Wystartowali zawodnicy Yamabushi

Troje zawodników Klubu Yamabushi wzięło udział w# Akademickich Mistrzostw Polski w Karate. Sportowa rywalizacja odbywała się w dniach 7-8 maja w hali sportowej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

(czytaj więcej)
09 maja 2022 2

Zawody zgromadziły szachistów z całej Polski. Sukces Julii Rocławskiej

3 maja odbył się XXIV Turniej Szachowy PITS w# Wapnie.

(czytaj więcej)
06 maja 2022 0

Mistrzostwa w podnoszeniu ciężarów. Dzisiaj zobaczymy Monikę Marach

Od 2 maja w Heralkionie trwają mistrzostwa świata do# lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Wśród startujących znajduje się Monika Marach z Tarpana Mrocza. Sztangistka wystartuje w kategorii 71 kg dzisiaj w godzinach popołudniowych. Życzymy powodzenia! O wynikach z pewnością poinformujemy. Przypominamy, że wszystkie starty można oglądać na kanale IWF na youtube.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)