Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

19 września 2020 4

Kilkadziesiąt zakażeń w ciągu jednej doby. Sprawdź aktualny raport

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych 35 osobach zakażonych #koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
18 września 2020 2

Rekordowe emerytury w województwie. Tajemnica wysokiego świadczenia

Ponad 23,6 tys. złotych wynosi najwyższa emerytura w# naszym regionie wypłacana przez ZUS. Przepis na tak wysokie świadczenie to bardzo długi, 61-letni staż pracy, wysokie składki i późne przejście na emeryturę po 81 roku życia. Z kolei najniższa emerytura w regionie to 25 groszy.

(czytaj więcej)
18 września 2020 0

Bezpłatne webinarium dla klientów ZUS. Zgłoszenia do 24 września

Oddział ZUS w Bydgoszczy zaprasza płatników składek oraz# przedstawicieli biur rachunkowych do udziału w bezpłatnym webinarium „Zasady poprawnego wypełniania i korygowania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych”.

(czytaj więcej)
17 września 2020 0

III edycja Nocy Muzeów w Kcyni. Zaprasza Towarzystwo Historyczne

Towarzystwo Historyczne w Kcyni zaprasza na trzecią edycję Nocy Muzeów, która #odbędzie się tradycyjnie na dworcu PKP w Kcyni.

(czytaj więcej)
17 września 2020 4

Przybyło zakażonych w kilku powiatach i miastach. Sprawdź dzienny raport

KPUW informuje o 15 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
17 września 2020 2

Wypłaty zasiłków rodzinnych i świadczeń rodzicielskich w Kcyni opóźnione

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni poinformował o opóźnieniach #w wypłatach zasiłków rodzinnych i świadczeń rodzicielskich z przyczyn niezależnych od Ośrodka. - Z chwilą otrzymania środków powyższe świadczenia zostaną niezwłocznie wypłacone – dodał.

(czytaj więcej)
17 września 2020 0

Edukacyjny wtorek z ZUS. Co będzie tematem dyżuru telefonicznego?

Już w najbliższy wtorek, 22 września odbędzie się kolejny dyżur telefoniczny z #ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

(czytaj więcej)
16 września 2020 0

Trwają zapisy na II Niepodległościowy Bieg Terenowy. Trasa o długości 5 km

Rozpoczęły się zapisy na drugą edycję Niepodległościowego Biegu Terenowego. Tym razem, do #pokonania będzie szybka trasa o długości 5 km.

(czytaj więcej)
16 września 2020 0

"Ciekawość świata" w jesiennej odsłonie. Gościem będzie ks. dr Michał Damazyn

Zapraszamy na pierwsze po kilkumiesięcznej przerwie spotkanie z cyklu „Ciekawość świata”.

(czytaj więcej)
15 września 2020 0

Planowane wyłączenia prądu. Sprawdź gdzie!

Na terenie powiatu nakielskiego planowane są# wyłączenia prądu. Poniżej przedstawiany więcej informacji.

(czytaj więcej)
15 września 2020 2

Stypendia dla prymusów. Zachęcamy do składania wniosków

Do 30 września czekamy na wnioski do# trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół mogą otrzymać nawet 5 tysięcy złotych rocznie. Wsparcie trafi w tym roku do ponad półtora tysiąca młodych mieszkańców regionu.

(czytaj więcej)
15 września 2020 0

Uwaga! Akcja zbierania nakrętek

Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w akcję, która ma na celu pomoc chorym dzieciom.

(czytaj więcej)
15 września 2020 0

Wieś Rozpętek w gminie Kcynia. W Argentynie jest miejscowość Rospentek

Wszyscy wiedzą, że w gminie Kcynia istnieje# wieś Rozpętek. Do niedawna nie wiedzieliśmy, że na drugim końcu świata, w Patagonii w Argentynie, 14 tys. km stąd, też znajduje się miejscowość Rospentek!

(czytaj więcej)
14 września 2020 0

Nie będzie wody w całym mieście. Ma to związek z pracami na ul. Sądowej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. informuje, że #w dniach 15 i 16 września 2020 roku od godziny 7:00 mogą wystąpić czasowe przerwy w dostawie wody dla całego miasta.

(czytaj więcej)
14 września 2020 0

Dobra zabawa i szczytny cel. Na festynie dla Celinki wystąpi Krzysztof Antkowiak!

27 września na targowisku miejskim w Szubinie odbędzie się Charytatywny #Festyn dla Celinki Andrzejewskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Antkowiak. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
14 września 2020 0

Wojewoda apeluje o zgłaszanie grobów weteranów. Zostaną oznakowane

W ramach tegorocznej edycji Programu Wieloletniego „Niepodległa” Wojewoda #Kujawsko-Pomorski zainicjował akcję pn. „Dbamy o miejsca Pamięci Bohaterów Niepodległości”.

(czytaj więcej)
14 września 2020 6

Ponad 20 nowych zakażeń. Dzisiejszy raport o koronawirusie

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy informuje o kolejnych 24 #osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
14 września 2020 0

Turniej strzelecki w Godawach. Sprawdź program zawodów

19 września w Godawach odbędzie się Turniej Strzelecki z KBK AK organizowany #przez Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie „GWARD”, oddział Szubin. Poniżej regulamin.

(czytaj więcej)
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)