Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

05 grudnia 2023 8

Międzynarodowe zawody strzeleckie. Błażej Treliński wywalczył 3 miejsce

Niezmiernie miło nam poinformować, że wieloletni zawodnik #Mundurowego Klubu Strzeleckiego z Kowalewka oraz były dowódca JOT, a obecnie pełniący funkcję zastępcy komendanta ds./szkoleniowych Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku, a także weteran misji stabilizacyjnych w Afganistanie i Iraku rat.spec. Błażej Treliński wywalczył III miejsce w międzynarodowych zawodach strzeleckich SNIPER EXTREME 2023.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 1

III kolejka NHLPN. Kilka spotkań było ciekawych

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku rozegrano kolejną serię #gier w ramach Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Olimpia Tupadły jest jedynym zespołem, który nie stracił jeszcze punktów.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2023 0

Słabsza gra w ataku. Młodziczki przegrywają w meczu V kolejki

W meczu piątej kolejki #Kujawsko-Pomorskiej Ligi Młodziczki przegrywają z UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie 17-27.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2023 0

Młodzi tenisiści z Kcyni na sobotnich turniejach. Jak im poszło?

Zawodnicy #MLUKS "Orlik" Kcynia zagrali w sobotę, 2 grudnia też dziś na innych arenach.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2023 0

Zespół liderem II ligi kobiet. Sukces kcyńskich tenisistek

W meczu V kolejki o mistrzostwo II ligi kobiet zespół #MLUKS "Orlik" Kcynia bardzo pewnie pokonał MKS Emdek II Bydgoszcz 8-0.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

Projekt "dopłynął" i "dobiegł" końca. Rozdano dyplomy uczestnikom zajęć

"Pływamy, biegamy o zdrowie dbamy" #dopłynął i dobiegł do końca.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Mecz z liderem grupy. Młody zespół ma potencjał

W czwartej kolejce II ligi zmierzyliśmy się z liderem #naszej grupy zespołem GMTS Sparta Gubin.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 3

Niepodległościowy Turniej Par Brydża Sportowego. Puchary pojechały do Kcyni

W sobotę, 25 listopada w SP nr 4 w Nakle rozegrano #X Niepodległościowy Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Prezesa Klubu Żołnierzy Rezerwy – Ligi Obrony Kraju w Nakle.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

Bezcenne doświadczenie. Debiut w kategorii Seniorek Grand Prix Polski

Aby zostać Mistrzem, trzeba mieć odwagę rywalizować# z najlepszymi. Wiktoria rozpoczęła swój debiut w najwyższej kategorii Seniorek w Grand Prix Polski.

(czytaj więcej)
23 listopada 2023 0

Memoriał pamięci śp. Zuzi Dyduch. W zawodach wzięło udział 5 drużyn

W środę, 22 listopada na sali sportowej Szkoły Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni odbył się trzeci zarazem ostatni z zaplanowanych turniejów siódmej edycji ogólnopolskich turniejów piłki ręcznej ORLIK CUP.

(czytaj więcej)
21 listopada 2023 0

III Memoriał Śp. Zuzi Dyduch. Zaproszenie do wspólnego kibicowania

Już jutro najważniejszy #dla nas turniej.

(czytaj więcej)
20 listopada 2023 0

Międzynarodowe zawody WARSAW CUP. Sukces zawodników klubu Yamabushi

12 medali - 6 złotych, 4 srebrne I 2 brązowe oraz# II miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów to wynik zawodników Klubu Karate Yamabushi podczas międzynarodowych zawodów WARSAW CUP, które odbyły się w dniu 19 listopada 2023 r. w Warszawie.

(czytaj więcej)
19 listopada 2023 0

Miłośnicy darta zagrali w Tavernie. Kto został zwycięzcą Pucharu Polski?

W sobotę, 18.11.2023r. odbył się #w Tavernie Puchar Polski Polskiej Organizacji Darta pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
19 listopada 2023 0

Rozgrywki tenisowe. Zawodniczki zremisowały w Gdańsku

W niedzielę, 19 listopada nasze zawodniczki #MLUKS "Orlik" Kcynia zmierzyły się na wyjeździe z KS AZS AWFiS Balta Gdańsk.

(czytaj więcej)
18 listopada 2023 0

Szczypiornistki zagrały we Włocławku. Trzeci mecz okazał się najtrudniejszy

W sobotę, 18 listopada we Włocławku w ramach #Kujawsko-Pomorskiej Ligi Dzieci 2013 i młodsze szczypiornistki MLUKS "Orlik" Kcynia zagrały I turniej.

(czytaj więcej)
18 listopada 2023 2

Triumf ŚDS Paterek! Rywalizacja dobiegła końca

18 listopada w sali sportowej przy Zespole Szkolno–Przedszkolnym #w Paterku odbyły się Wojewódzkie Międzywarsztatowe Zawody Osób Niepełnosprawnych w sportowej dyscyplinie paraolimpijskiej, jaką jest Boccia.

(czytaj więcej)
18 listopada 2023 0

Diecezjalny turniej piłki nożnej. Zagrali uczniowie szkół podstawowych

Hala sportowa Szkoły Podstawowej #nr 64 w Bydgoszczy była miejscem diecezjalnego turnieju piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza.

(czytaj więcej)
18 listopada 2023 0

Zawody Osób Niepełnosprawnych. Udział bierze 12 reprezentacji

Wiecie co to boccia? #Nie? To sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)