Dziś mamy 4 lutego 2026, środa, imieniny obchodzą:
26 stycznia 2026
Dzień Babci i Dziadka w Szczepicach. Szczególna uroczystość
fot. Urząd Miejski w Kcyni
24 stycznia w świetlicy wiejskiej w# Szczepicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, na które przybyły babcie, dziadkowie oraz zaproszeni goście m.in. Mateusz Stachowiak Burmistrz Kcyni i Ryszard Bagnerowski radny Powiatu Nakielskiego.
Przybyłych powitał sołtys Paweł Kiepiela, który wraz z zaproszonymi gośćmi złożył serdeczne życzenia obecnym na uroczystości. Panie z KGW przygotowały pyszny poczęstunek.
Sołtys dziękuje wszystkim za przybycie, pomoc i udzielone wsparcie.
Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone# jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.
Zofia i Nikodem to najpopularniejsze imiona #nadawane dzieciom w ostatnim półroczu 2025 roku. Tak wynika z najnowszego rankingu Ministerstwa Cyfryzacji. Pełne zestawienie i szczegółowe statystyki można znaleźć na portalu dane.gov.pl.
Dziś na niebie będziemy mogli podziwiać #drugą pełnię Księżyca w tym roku. Nasz naturalny satelita osiągnie pełną fazę późnym wieczorem, a dokładny moment maksimum zjawiska przypadnie w Polsce o godzinie 23:09. To doskonała okazja, by spojrzeć w górę i zobaczyć Srebrny Glob w całej jego okazałości.