Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

01 kwietnia 2024
Artykuł na Prima Aprilis

Jeszcze w tym miesiącu ruszą pociągi do Bydgoszczy. Czekano na to od lat

fot. archiwum

fot. archiwum

Jeszcze w tym miesiącu uruchomione zostanie pasażerskie połączenie# kolejowe na odcinku Poznań - Kcynia-Bydgoszcz. Mieszkańcy czekali na to od lat.

Ostatni pociąg pasażerski odjechał z kcyńskiego peronu w 2004 roku. Likwidacja połączeń nie spodobała się mieszkańcom kcyńskiej gminy, O przywrócenie pociągów na linii Kcynia-Bydgoszcz zabiegano od wielu lat. Wciąż bezskutecznie, aż do minionego tygodnia.

W piątek podpisano ostateczną umowę na rewitalizację tej linii. Po długiej przerwie, pierwsze pociągi odjadą z peronu w Kcyni w poniedziałek 15 kwietnia bieżącego roku.

Planowane są trzy kursy dziennie. Pociągi kursować mają także w weekendy. Z kolei w najbliższe wakacje przeprowadzony ma zostać remont kcyńskiego dworca. W budynku powstaną między innymi ruchome schody.

Więcej informacji wkrótce.

Oceń artykuł: 48 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Pablo, w dniu 02-04-2024 08:05:02 napisał:

  Primaaprilis nieśmieszny

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Wyborca , w dniu 02-04-2024 09:38:04 napisał:

  Przypominam, że Pan Duda zamieszkuje w Gminie Szubin od lat .

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Niesmiesznywybraniec, w dniu 03-04-2024 10:50:05 napisał:

  Rezigiusz! Hololo ciuf ciuf!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Eryk, w dniu 03-04-2024 14:21:52 napisał:

  Wyszukajcie sobie sondę w internecie pod hasłem “widmo kcynia”. Aż dziw że kandydaci tak ochoczo próbują bronić tych szkół na wsiach. Może to kwestia że ktoś z ich rodzin pracuje w tych szkołach i żal kasy… trzeba dobrze poszukać i popytać;)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)