Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2023

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków. Inwestycja zakończona

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w mieście Kcynia- etap 1 jest bardzo# ważną inwestycją dla rozwoju naszego miasta. Rozbudowa oczyszczalni umożliwi odprowadzenie i oczyszczenie większej ilości ścieków z terenu naszej gminy i pozwoli na bardziej wydajną pracę. W tym momencie jest to nowoczesna i zmodernizowana oczyszczalnia.

Umowa z wykonawcą, którym było konsorcjum firm: Newater Sp. z o.o. oraz MAS-BUD Sebastian Wdowiak, została zawarta 22 grudnia 2021 r. Teren budowy przekazano Wykonawcy 29 grudnia 2022 r. Inwestycję już zakończono.

Zadanie obejmowało remont istniejących budynków oraz instalacji, a także powstanie nowych obiektów i montaż nowoczesnych urządzeń. Zakres robót mających na celu realizację zadania obejmował następujące elementy: pompownia ścieków surowych z komorą zasuw, budynek sitopiaskownika wraz z stacją dmuchaw, komora rozdziału, reaktor biologiczny, osadnik końcowy wraz ze studnią pompującą, komora stabilizacji tlenowej osadu, przepompownia ścieków oczyszczonych, budynek socjalny, stacja odwadniania i higienizacji osadu, studnia pompująca, pomiar ścieków oczyszczonych, pomiar ścieków surowych, fundament pod szafę do analizy ścieków, instalacje sanitarne, instalacje elektroenergetyczne, instalacje AKPiA i sterowania, sieci międzyobiektowe, roboty drogowe, zagospodarowanie terenu, schody terenowe, likwidacja obiektów (istniejący agregat prądotwórczy i istniejące stanowisko sitopiaskownika).

Łączna wartość inwestycji wyniosła 10 878 595,10 zł, w tym dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w kwocie 4.869.229,84 zł, a także z środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1.000.000,00 zł.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)