Dziś mamy 25 września 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 maja 2023

Wspólne celebrowanie Dnia Rodziny. Wzruszające spotkanie w świetlicy

fot. SP Dziewierzewo

fot. SP Dziewierzewo

Dnia 26 maja z okazji Dnia Rodziny spotkaliśmy się w świetlicy wiejskiej w# Górkach Zagajnych. Dzieci z grup "Kotki" i "Sówki" ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie wystąpiły dla swoich rodziców z programem artystycznym pt." Dzień Mamy i Taty - zawody naszych rodziców" z cyklu Na Przedszkolnej Scenie .

Podczas odgrywanej scenki, nasi mali aktorzy wcielili się w swoje role, prezentując różne ścieżki zawodowe. Predyspozycje rodziców okazały się spełniać wszelkie istotne wymagania kariery w danych branżach. Podsumowaniem części artystycznej było wręczenie rodzicom upominków.

Następnie dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi celebrowały Dzień Rodziny przy słodkim poczęstunku. Radość i wzruszenie malowały się na twarzach wszystkich obecnych osób.

Naszą uroczystość swoją obecnością uświetnili Dyrektor Szkoły Pan Rafał Leśniarek, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Barbara Sądel, Sołtys Dziewierzewa i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kcyni Pani Dorota Czerwińska.

Serdecznie dziękujemy szczególnie Mamom naszych przedszkolaków za nieocenioną pomoc i przygotowane słodkości. Dziękujemy Sołtysowi Górek Zagajnych - Panu Łukaszowi Jachim za stałą współpracę i udostępnienie świetlicy wiejskiej.

Materiał: Oliwia Kędziora / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)