Aktywność pozalekcyjna. Młodzież uczestniczy aktywnie w zajęciach
fot. powierzone
Młodzież z klas o profilu mundurowym, która realizuje program# Edukacja dla Bezpieczeństwa uczestniczy aktywnie w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez Jednostkę Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku.
Zajęcia mają charakter zbliżony do norm koszarowych panujących w Wojsku Polskim. Można liczyć na codzienną pobudkę o świcie, która rozpoczyna się zaprawą poranną, oraz rozpisanym porządkiem dnia w którym z pewnością nie zabraknie tzw. rejonów i zajęć terenowych. Aktywność pozalekcyjna jest doskonałym sposobem na rozwój zarówno intelektualny jak i fizyczny, co przedkłada się na naukę oraz ułatwia integrację zespołową. Młodzież poprzez swoje postawy i wzajemną rywalizację uczy się między innymi podstaw musztry, strzelectwa, zasad nawigacji w terenie, podstaw przetrwania oraz dyscypliny i pracy zespołowej. Ważnym i nieodzownym elementem zajęć są także elementy patriotyczne powiązane ze świętami narodowymi oraz prelekcje historyczne. Ponadto szereg zajęć odbywa się na terenach leśnych i obiektach JRS oraz podmiotów współpracujących w ramach zawartych porozumień. Niewątpliwym i ważnym aspekt zajęć stanowi bezpośredni kontakt młodzieży z żołnierzami Wojska Polskiego, którzy często realizują swoje przedsięwzięcia w Kowalewku i dzielą się z młodzieżą swoimi doświadczeniami oraz promują służbę wojskową.
Materiał: JRS Kowalewko
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!