Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

29 listopada 2023

Aktywność pozalekcyjna. Młodzież uczestniczy aktywnie w zajęciach

fot. powierzone

fot. powierzone

Młodzież z klas o profilu mundurowym, która realizuje program# Edukacja dla Bezpieczeństwa uczestniczy aktywnie w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez Jednostkę Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku.

Zajęcia mają charakter zbliżony do norm koszarowych panujących w Wojsku Polskim. Można liczyć na codzienną pobudkę o świcie, która rozpoczyna się zaprawą poranną, oraz rozpisanym porządkiem dnia w którym z pewnością nie zabraknie tzw. rejonów i zajęć terenowych. Aktywność pozalekcyjna jest doskonałym sposobem na rozwój zarówno intelektualny jak i fizyczny, co przedkłada się na naukę oraz ułatwia integrację zespołową. Młodzież poprzez swoje postawy i wzajemną rywalizację uczy się między innymi podstaw musztry, strzelectwa, zasad nawigacji w terenie, podstaw przetrwania oraz dyscypliny i pracy zespołowej. Ważnym i nieodzownym elementem zajęć są także elementy patriotyczne powiązane ze świętami narodowymi oraz prelekcje historyczne. Ponadto szereg zajęć odbywa się na terenach leśnych i obiektach JRS oraz podmiotów współpracujących w ramach zawartych porozumień. Niewątpliwym i ważnym aspekt zajęć stanowi bezpośredni kontakt młodzieży z żołnierzami Wojska Polskiego, którzy często realizują swoje przedsięwzięcia w Kowalewku i dzielą się z młodzieżą swoimi doświadczeniami  oraz promują służbę wojskową.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z HACCP
59PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa magazynów
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)