Dziś mamy 9 maja 2025, piątek, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2025

Czy powstanie droga? W oczekiwaniu na projekt

fot. pow.

fot. pow.

W planach gminy Kcynia jest budowa drogi gminnej #z Żarczyna do Górek Zagajnych, jednak inwestycja będzie realizowana etapami. Póki co, samorząd czeka na projekt budowy drogi. O szczegóły dotyczące tej inwestycji podczas sesji Rady Miejskiej pytał radny Tomasz Świerc.

Burmistrz Kcyni Mateusz Stachowiak poinformował, że droga została uwzględniona w protokole komisji rolnej z września 2024 roku. Planowany podział inwestycji na dwa etapy obejmuje najpierw budowę odcinka znajdującego się przy zabudowaniach, a w drugim etapie przewidziana jest kontynuacja budowy kolejnego odcinka drogi, zgodnie z zapisami protokołu komisji. - Projekt drogi ma być gotowy do końca maja 2025 roku, podobnie jak dokumentacja dla dwóch innych inwestycji drogowych – w Palmierowie i Iwnie. Po zakończeniu tego etapu gmina będzie mogła przystąpić do realizacji poszczególnych zadań – powiedział na lutowej sesji Mateusz Stachowiak.

Radny Tomasz Świerc dopytywał, czy gmina zamierza składać wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) czy z innego źródła. Burmistrz nie sprecyzował jeszcze, jakie środki finansowe zostaną wykorzystane na ten cel, jednak decyzja w tej sprawie zapadnie zapewne w momencie wpisywania zadania w kolejne budżety gminne.

Radny Świerc zgodził się na etapowanie budowy drogi, pod warunkiem, że do harmonogramu inwestycji zostanie wpisana także budowa drogi w centrum Górek Dąbskich. Jak zaznaczył, mieszkańcy tej miejscowości od lat wnioskują o tę inwestycję, a sołectwo zabezpiecza środki na część projektu. Przypomniał również, że budowa tej drogi była planowana w ramach harmonogramu uchwalonego jeszcze w poprzedniej kadencji Rady Miejskiej.


Wszystko wskazuje na to, że decyzje w sprawie realizacji budowy drogi Górki Zagajne – Żarczyn zapadną w najbliższych miesiącach, po zakończeniu prac projektowych i wyborze odpowiedniego źródła finansowania. Mieszkańcy mogą mieć nadzieję, że inwestycja zostanie zrealizowana w najbliższych latach, choć jej realizacja będzie podzielona na etapy.

Oceń artykuł: 4 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (13)

    Jbzd, w dniu 13-04-2025 09:24:31 napisał:

    Zacznijcie może od miasta "Kcynia", ul. KRZYWA nadal czekam ...

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 4 (12)

    Mieszkaniec , w dniu 13-04-2025 09:43:39 napisał:

    Droga bez zabudowań przez pola, gdzie tu racjonalizm.

    odpowiedz

    • 5 (13)

    Czy to prawda, w dniu 13-04-2025 13:34:39 napisał:

    Co z nagrodami, ponoć nie można o tym pisać

    odpowiedz

    • 3 (11)

    Ja, w dniu 13-04-2025 14:30:49 napisał:

    Ale za co te nagrody?

    odpowiedz

    • 2 (10)

    Paweł, w dniu 13-04-2025 22:22:32 napisał:

    Każdy kto ma kawałek pola, ziemi może wystąpić o wydanie warunków przekształcić na działki budowlane i sprzedać. Później każdy kto kupi w takim miejscu działkę i się wybuduje oczekuje że będzie miał doprowadzone media drogę oświetlenie itp! Chore ! Gmina zamiast wydawać warunki tam gdzie mniej kosztowne będą wybudowanie infrastruktury to zezwala na wybudowanie kilku domów tu kilka tam a ludzie później płaczą że nie ma drogi nie ma oświetlenia. Nie wydawać warunków w takich miejscach. W samym mieście nie ma dobrych w wielu miejscach przy duże gęstszej zabudowie.

    odpowiedz

    • 2 (10)

    Woźny, w dniu 14-04-2025 07:47:26 napisał:

    Na dojazd do szkoły w Laskownicy nie ma a na drogę w szczerym polu jest.

    odpowiedz

    • 2 (10)

    Do widzenia rolniku, w dniu 14-04-2025 14:49:00 napisał:

    Po co robić sobie nadzieję na reelekcję?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
KOBIZE
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)