Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

22 kwietnia 2023

Dominował kolor zielony. Przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Ziemi

fot. Katarzyna Soja

fot. Katarzyna Soja

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia dominującym kolorem był kolor zielony. #Nie zabrakło go również w Gromadce Kubusia Puchatka z Przedszkola Miejskiego im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

Nasze przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając je do odpowiednich worków. Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na całym świecie. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowania wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną, gdzie hasłem przewodnim była „Nasza planeta Ziemia”.

Materiał: Katarzyna Soja

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)