"Jeden – zero dla nieba". Niebiańsko – piekielna rozgrywka
fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
20 grudnia w Szkole Podstawowej# im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie „niebo i piekło zawrzało”! Uczniowie klas V, VI i VII pod opieką pań Anny Ososko i Marii Kamińskiej przygotowali „niebiańsko – piekielną rozgrywkę” wprowadzając wszystkich zebranych w cudowny, świąteczny klimat Bożego Narodzenia.
Tegoroczne jasełka „Jeden – zero dla nieba”, to historia z dreszczykiem emocji – dwa obozy walczą o ważne informacje, władzę i o … kołyskę.
W centrum scenicznych wydarzeń znaleźli się Lucyfer poszukujący sposobu, jak ściągnąć ludzi na złą drogę i przeszkodzić w narodzeniu Pana oraz Archanioł, który z kolei chciał rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę. Zarówno jeden, jak i drugi mieli obok siebie pomysłowych doradców i świetnych pomocników. Mieszkańcy nieba usilnie próbowali zaradzić smutkom Archanioła. Diabły za wszelką cenę obmyślały jak zwieść ludzi, jak sprawić żeby dzieci kolęd nie śpiewały, uśmiechu zapomniały, brzuchy pełne łakoci miały.
Mimo usilnych starań Diabłów, które sprytnie próbowały ukraść kołyskę Dzieciątka, niebo wygrało z zakusami piekła. Pojedynek na szczęście dla ludzkości zakończył się 1:0 dla nieba. Przyszła na świat Boża Dziecina, aby nam pobłogosławić. Ciekawy scenariusz, profesjonalna gra młodych aktorów, dobrana muzyka trafiła do uczniów zarówno tych mniejszych, jak i bardziej wymagających.
Po jasełkach, w klasach odbyły się Wigilie, nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, życzeń i wspólnego śpiewania kolęd.
Nauczyciele wychowania przedszkolnego składają serdeczne podziękowania Pani Malwinie Ciszewskiej za przygotowanie świątecznej scenerii do zdjęć.
Materiał: Maria Kamińska / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Odwiedzili stolicę Niemiec. Uczniowie poznali najciekawsze zabytki
- Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wyłoniono zwycięzców
- Naturalne ozdoby. W szkole zapanował świąteczny klimat
- Nie żyje Bolesław Kalisz. Przez wiele lat działał w lokalnym samorządzie
- Dodatkowe zajęcia artystyczne i sportowe. Duże zainteresowanie
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)