Dziś mamy 18 października 2024, piątek, imieniny obchodzą:

19 lipca 2024

Jeszcze tylko 3 dni naboru. Interwencje w sektorze owoców i warzyw

fot. ARiMR

fot. ARiMR

Organizacje producentów owoców i warzyw mogą się jeszcze #ubiegać o dofinansowanie na realizację działań, które mają zapisane w swoich programach operacyjnych. Wsparcie jest realizowane z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Wnioski można składać wyłącznie drogą internetową do 22 lipca 2024 r.

O dofinansowanie przedsięwzięć wpisanych do planu operacyjnego mogą się ubiegać organizacje producentów owoców i warzyw uznane przez dyrektora oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz zrzeszenia organizacji producentów owoców i warzyw, posiadające status uznania nadany przez prezesa ARiMR. Wsparcie można otrzymać na realizację działań zapisanych w programie operacyjnym w zakresie następujących interwencji:

  • I.7.1 – Poprawa infrastruktury służącej do planowania i organizacji produkcji, dostosowania produkcji do popytu w odniesieniu do jakości i ilości, optymalizacji kosztów produkcji i zwrotu z inwestycji oraz stabilizacji cen producentów owoców i warzyw
  • I.7.2 – Poprawa wyposażenia technicznego wykorzystywanego do koncentracji dostaw i umieszczania produktów na rynku owoców i warzyw
  • I.7.3 – Działania informacyjne, promocyjne i marketingowe w odniesieniu do produktów, marek i znaków towarowych organizacji producentów owoców i warzyw
  • I.7.4 – Wycofanie z rynku owoców i warzyw
  • I.7.5 – Działania na rzecz ochrony środowiska oraz łagodzenia zmian klimatu
  • I.7.6 – Badania i rozwój

Pomoc będzie wypłacana przez okres 3-7 lat – w zależności od tego, ile będzie trwała realizacja programu operacyjnego. Poziom refundacji wynosi do 50 proc. wydatków poniesionych na zatwierdzone działania, a kwota dofinansowania będzie równa wysokości składek wpłaconych na fundusz operacyjny. Jednocześnie wsparcie nie będzie mogło przekroczyć:

  • 4,1 proc. WPS (wartości produktów sprzedanych) przez organizację producentów w okresie odniesienia* lub 4,6 proc. – pod warunkiem wykorzystania nadwyżki 0,5 proc. WPS na zapobieganie sytuacjom kryzysowym i zarządzanie ryzykiem, promocję i marketing, ochronę środowiska naturalnego lub badania i rozwój;
  • 4,5 proc. WPS przez zrzeszenie organizacji producentów w okresie odniesienia* lub 5 proc. – pod warunkiem wykorzystania nadwyżki 0,5 proc. WPS na zapobieganie sytuacjom kryzysowym i zarządzanie ryzykiem, promocję i marketing, ochronę środowiska naturalnego lub badania i rozwój.

Nabór jest prowadzony wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. Trwa Dokumenty można będzie składać do 22 lipca 2024 r.

*okres odniesienia – odpowiada rokowi podatkowemu obejmującemu okres od 1 stycznia do 31 grudnia trzeciego roku kalendarzowego poprzedzającego dany rok wdrażania programu operacyjnego.

Więcej informacji - otwórz

Źródło: ARiMR

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Trwa różowy październik

Trwa różowy październik, który jest na całym świecie uznawany# za Miesiąc Świadomości Raka Piersi.

(czytaj więcej)
0

Praca strażaków oceniana pozytywnie. Duże zaufanie społeczne

Aż 97% badanych #pozytywnie ocenia działania strażaków - wynika z przeprowadzonego przez #CBOS badania "Aktywne problemy i wydarzenia".

(czytaj więcej)
0

Zmiana ustaw o podatku rolnym i opłatach lokalnych. Przyjęto projekt

Rada Ministrów przyjęła przedłożony #przez Ministra Finansów projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o opłacie skarbowej.

(czytaj więcej)
0

Najpierw alko-tubki, teraz alko-lody. Zaniepokojeni konsumenci

Głośna w ostatnich tygodniach sprawa alko-tubek spowodowała#, iż Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych otrzymuje sygnały zaniepokojonych konsumentów o obecności w obrocie lodów z alkoholem. Poniżej przedstawiamy informacje, na które należy zwracać uwagę, aby zapewnić zgodny z prawem i bezpieczny obrót tego rodzaju produktami.

(czytaj więcej)