Dziś mamy 25 września 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2023

Konkurencja strzelania z broni etatowej. Żołnierze w Kowalewku

fot. powierzone

fot. powierzone

Wychodząc naprzeciw potrzebom Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej oraz dzięki wieloletniej działalności #JRS Kowalewko na rzecz obronności kraju w ramach współpracy wzajemnej jedna z konkurencji została przeprowadzona na strzelnicy Mundurowego Klubu Strzeleckiego funkcjonującego w strukturach jednostki z Kowalewka.

Konkurencja strzelania z broni etatowej , w której udział wzięło kilkudziesięciu żołnierzy między innymi z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, Centrum Szkolenia Logistyki Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie oraz 2 Oleśnickiej Kompanii Regulacji Ruchu. Mistrzostwa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych mają na celu promocję kultury fizycznej oraz krzewienie współzawodnictwa wśród żołnierzy Wojska Polskiego w skład konkurencji wchodzą jeszcze biegi patrolowe oraz pokonywanie Ośrodka Sprawności Fizycznej tzw.OSF. Najlepsza drużyna będzie miała zaszczyt rywalizacji na zbliżających się Mistrzostwach Wojska Polskiego. Wojsko Polskie na stałe wpisuje się w krajobraz Gminy Kcynia poprzez wspaniałe walory przyrodnicze oraz życzliwą ludność zamieszkującą wieś. Ważnym aspektem jest także wieloletnia działalność strażaków z Kowalewka na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej i kształcenia młodzieży szkolnej oraz żołnierzy służby czynnej i rezerwy.

Uczestnikom życzymy dalszych sukcesów jednocześnie zachęcając do ponownych odwiedzin naszej Jednostki oraz Strzelicy Kowalewko.

Materiał: www.jrs-kowalewko.pl

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (4)

  Marcin , w dniu 01-06-2023 09:00:11 napisał:

  Brawo Krzysztof. Widać że nie zwalniacie tępa,tak trzymać.

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Muzyk, w dniu 01-06-2023 09:41:55 napisał:

  Super że jest w naszym regionie strzelnica bo przecież wiadomo że w związku z sytuacją na Ukrainie, umiejętność strzelania może być w razie co potrzebna. Wraz z synem zamierzam odwiedzać regularnie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)