Konkurs "Poliglota". Rywalizowali uczniowie z 10 szkół

fot. Agnieszka Andrzejewska
12 marca 2025 r. o godzinie 09.00 w # Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu języka angielskiego i niemieckiego „Poliglota”.
Miło nam było przyjąć zgłoszenia z 10 szkół podstawowych. W murach naszej szkoły gościliśmy uczniów i opiekunów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. "Dzieci Potulic" w Potulicach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Blechacza w Olszewce, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku, Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie oraz Zespołu Szkół w Występie.
Uczestnicy pisali dwa testy: język angielski poziom rozszerzony, język niemiecki poziom podstawowy. Każdy test składał się z III części: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, rozpoznawanie struktur leksykalno – gramatycznych.
Laureatami XVI edycji Powiatowego Konkursu języka angielskiego i niemieckiego „Poliglota” zostali:
I miejsce – Karolina Idzik: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią
II miejsce – Natalia Nowak: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią
III miejsce – Franciszek Pieńkowski: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce im. Józefa Blechacza
Wicestarosta Nakielski, pan Michał Dubkowski, wręczył dyplomy.
Nagrody i drobne upominki zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu
Gratulujemy młodym „poliglotom”. Dziękujemy nauczycielom, opiekunom, rodzicom i dyrektorom, za przygotowanie uczniów i umożliwienie przybycia na konkurs.
Zapraszamy za rok.
materiał: Agnieszka Andrzejewska, Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria













Czytaj również
- Powstanie nowoczesna pracownia. Wyposażenie dla szkoły
- Akcja w szkole. Solidarność z osobami ze spektrum autyzmu
- Uczniowie brali udział w Dniu Geografa. Były wykłady i warsztaty
- Wzięli udział w Marszu Żywych. Refleksja nad okrucieństwem wojny
- Międzynarodowy Dzień Ziemi. W szkole zorganizowano konkurs
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)