Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2023

Konkurs kuratoryjny z historii. Marcin Wilk w etapie rejonowym

fot. SP Dobieszewo

fot. SP Dobieszewo

W dniu 17 listopada 2023 r. odbył się etap #szkolny wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest promowanie uczniów uzdolnionych w zakresie historii. Rozwijanie zainteresowań poznawczych oraz uzdolnień w zakresie przedmiotów humanistycznych, a w szczególności historii. Ukazywanie korelacji w przedmiotach humanistycznych. Rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystania wiedzy o charakterze naukowym do rozwiązywania problemów w twórczy sposób. Wdrażania uczniów do samokształcenia oraz  wyróżnienie osiągnięć uczniów.

Jest nam miło poinformować, że uczeń  klasy VII Marcin Wilk dostał się do II etapu rejonowego, który odbędzie się 19 stycznia 2024 roku.

Warto przypomnieć, że Marcin w ubiegłym roku szkolnym uczestniczył w kuratoryjnym konkursie z historii i dotarł do etapu wojewódzkiego zdobywając tytuł finalisty.

Opiekunem merytorycznym ucznia  jest nauczycielka historii p. Ewelina Cieżak-Iwińska.

Serdeczne gratulujemy Marcinowi i trzymamy kciuki na kolejnym etapie konkursu.

Materiał: Hanna Paszkiewicz / Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)