Konkurs plastyczny "Znak Polski Walczącej" rozstrzygnięty. Uczenica SP Mycielewo laureatką

fot. powierzone
Ostatnie tygodnie to pasmo sukcesów uczniów Szkoły Podstawowej w # Mycielewie. Do wcześniejszych osiągnięć należy dodać sukces Marysi Kurtysiak z klasy II, która stała się laureatką konkursu „Znak Polski Walczącej”, zdobywając w nim II miejsce w kategorii klas I –III szkół podstawowych województwa kujawsko – pomorskiego.
Konkurs został ogłoszony w rocznicę powstania znaku Polski Walczącej. Organizatorem był Referat Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej ze znakiem Polski Walczącej, wpisanym w szeroki kontekst polskich zmagań o niepodległość i suwerenność. Marysia wykonała pracę pt. „Pamiętamy” a w jej centrum umieściła małego powstańca warszawskiego.
9 czerwca 2022 r. , w IPN w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Zaproszonych gości przywitała pani dr Katarzyna Maniewska, która opowiedziała o idei tego konkursu. Następnie głos zabrała pani naczelnik Edyta Cisewska. Po wręczeniu nagród (m.in. wspaniałych edukacyjnych gier i puzzli) na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka: zwiedzenie archiwum i czytelni w instytucie, co było dla wszystkich dużym przeżyciem, ponieważ nie jest to możliwość dostępna na co dzień. Oprócz akt, dokumentów, w zbiorach archiwum są też inne eksponaty, m. in. różaniec z chleba wykonany przez internowanych w potulickim więzieniu. Wycieczka po instytucie była cenną lekcją historii i zrobiła duże wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na ich opiekunach.
Gratulujemy Marysi sukcesu.
materiał: SP w Mycielewie
Czytaj również
- Trening biegowy w Gołańczy. Uczniowie doskonale wywiązali się z zadania
- "Sprzątanie świata łączy ludzi". Uczniowie włączyli się w ogólnopolską akcję
- Zaangażowani w "święto ekologii". Sprzątanie rozpoczęła klasa czwarta
- Wycieczka do Biskupina. Poznali historię kultury słowiańskiej i pałuckiej
- Było kilka nieprawidłowości. Co wykazały kontrole?
Dodaj komentarz
50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.
(czytaj więcej)Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.
(czytaj więcej)Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.
(czytaj więcej)Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
ULa, w dniu 05-07-2022 17:52:22 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!