Konsultanci wojewódzcy w ochronie zdrowia. Wojewoda powołał siedem osób

fot. KPUW
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołał dziś siedem osób, które dołączą do grona #78 konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia.
Konsultanci wojewódzcy wykonują zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. Są ciałem doradczym oraz przedstawicielem Wojewody w reprezentowanej dziedzinie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że niektórzy przez wiele lat łączą pełnienie funkcji konsultanta wojewódzkiego ze swoimi zawodowymi obowiązkami, a w swojej działalności nie ograniczają się wyłącznie do wypełniania nałożonych ustawą zadań, lecz z wielkim zaangażowaniem podejmują wiele prac mających na celu dalszy, dynamiczny rozwój poszczególnych dziedzin medycyny w naszym województwie.
- Państwa działania, które mają na celu stałe podnoszenie poziomu prowadzonej w skali województwa działalności diagnostycznej, leczniczo-usługowej oraz szkoleniowo-edukacyjnej, przyczyniają się do poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego - dodał wojewoda.
Reprezentant rządu w terenie zwrócił uwagę na to, że rola konsultantów wojewódzkich jest szczególna, ponieważ biorą oni udział w pracach nad ważnymi dokumentami strategicznymi dla województwa, planują specjalizacje, a także nierzadko są pytani w trudnych sprawach związanych z kłopotami w wyniku badań medycznych.
Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ w Bydgoszczy Jan Gessek dziękował wszystkim powołanym za ostatnie lata pracy i zaangażowania podczas niełatwej sytuacji związanej z epidemią COVID-19.
- Tak naprawdę jesteśmy w procesie permanentnego wdrażania wielu istotnych zmian w służbie zdrowia, w czym państwo bardzo czynnie uczestniczycie. To chociażby opieka koordynowana i wzorowa współpraca z konsultantem wojewódzkim w dziedzinie medycyny rodzinnej. Jest to jeden z wielu przykładów, że nasza współpraca jest bardzo dobra i bardzo się cieszę, że będziemy ją kontynuować – dodał.
Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw jednostek samorządu terytorialnego Przemysław Przybylski dziękował powołanym konsultantom za ten ogrom pracy, trud i doświadczenie.
- Rolą konsultantów jest również to, żeby wytyczać i zagospodarowywać nowe obszary, ale przede wszystkim pokazywać nową jakość, w tych obszarach, które w pewien sposób będziecie Państwo nadzorować, ale również będziecie tworzyć wizję tych obszarów – mówił.
Pięciu konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia będzie pełniło swoją 5-letnią kadencję po raz kolejny. Są to:
- lek. med. Beata Kościałkowska, konsultant wojewódzki w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii,
- dr n. med. Tomasz Grzela, konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii naczyniowej,
- dr n. med. Radosława Staszak-Kowalska, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób płuc dzieci,
- lek. dent. Ewa Chmielewska, konsultant wojewódzki w dziedzinie ortodoncji,
- dr n. med. Andrzej Kołtan, konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii.
Natomiast dwoje konsultantów wojewódzkich będzie pełniło tę funkcję po raz pierwszy:
- dr hab. n. med. Krzysztof Czyżewski, prof. UMK w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej,
- lek. dent. Anna Lewandowska w dziedzinie stomatologii dziecięcej.
Materiał: KPUW
Galeria









Czytaj również
- Renta wdowia. Wnioski cały czas napływają
- Ważna informacja. Dla osób dorabiających do świadczenia lub zasiłku
- Pomoc dla ofiar przemocy. Bezpłatna linia i spotkania ze specjalistami
- Emerytura i renta po śmierci. Co się dzieje z tymi świadczeniami?
- Czasu coraz mniej. Rodzicu - nie zwlekaj ze złożeniem wniosku!
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Ja, w dniu 25-05-2023 15:44:21 napisał:
odpowiedz
Mig, w dniu 26-05-2023 10:20:05 napisał:
odpowiedz
Znachor , w dniu 26-05-2023 23:23:57 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!