Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2023

Miłośnicy książek spotkali się ponownie. O czym tym razem dyskutowano?

fot. GCKiB w Kcyni

fot. GCKiB w Kcyni

Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek miesiąca spotkali się #miłośnicy książek, tj. 04 grudnia 2023 r. w bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tematem spotkania była książka japońskiego filmowca, animatora Makoto Shinkai oraz Naruki Nagakawa japońskiego scenarzysty i autora mang "Ona i jej kot". Panowie w prosty sposób snują poruszającą opowieść o więzi jaką tworzymy z naszymi zwierzętami, zwłaszcza tymi przygarniętymi z ulicy.

Klubowicze uznali, że "Ona i jej kot" to ciepła i klimatyczna książka, w której koty w roli głównej odpędzają poczucie samotności, ratują ludzi i wyjaśniają co się naprawdę w życiu liczy.

Na zakończenie ustalono termin kolejnego spotkania 8 stycznia 2024 r.

Klubowicze zaproponowali następujące tytuły książek:

"Psikus" D. Starnone

"Historia małżeńska" T. Kieres

"A potem przyszła wiosna" A. Olejnik

Materiał: Ilona Kurdelska / GCKiB w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)