Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2023

"Na Pałukach powiadają, że kamienie tam śpiewają". Warsztaty dla dzieci

fot. Anika Borowska

fot. Anika Borowska

Nasze przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego# im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni regularnie kontynuują zajęcia z instruktorką p. M. Kordyś.

Warsztaty śpiewu i tańca pałuckiego „Na Pałukach powiadają, że kamienie tam śpiewają” kultywują tradycję pieśni i tańca pałuckiego. Celem jest chęć stworzenia dzieciom warunków do wszechstronnego rozwoju osobowości, zaspokajania potrzeby ruchu, rozwijania i kształtowania poczucia słuchu i rytmu, a także wyzwalania radości obcowania z muzyką. Dzieci mają również możliwość rozwijania swoich umiejętności przed szerszą publicznością.

Materiał: Anika Borowska, Ewelina Lutomska / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)