Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

26 listopada 2023

"Na Pałukach powiadają, że kamienie tam śpiewają". Warsztaty dla dzieci

fot. Anika Borowska

fot. Anika Borowska

Nasze przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego# im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni regularnie kontynuują zajęcia z instruktorką p. M. Kordyś.

Warsztaty śpiewu i tańca pałuckiego „Na Pałukach powiadają, że kamienie tam śpiewają” kultywują tradycję pieśni i tańca pałuckiego. Celem jest chęć stworzenia dzieciom warunków do wszechstronnego rozwoju osobowości, zaspokajania potrzeby ruchu, rozwijania i kształtowania poczucia słuchu i rytmu, a także wyzwalania radości obcowania z muzyką. Dzieci mają również możliwość rozwijania swoich umiejętności przed szerszą publicznością.

Materiał: Anika Borowska, Ewelina Lutomska / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)