O bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego. Pogadanka profilaktyczna

fot. KPP Nakło
Nakielskie policjantki spotkały się #z uczniami szkoły w Rozstrzębowie. Mundurowe opowiadały między innymi o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego oraz zachowaniu w stosunku do osób obcych.
Asp. Zofia Wrzeszcz i st. post Wiesława Ambrozik z komendy w Nakle w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej przeprowadziły zajęcia dla uczniów ze Szkoły Podstawowej z Rozstrzębowa. W spotkaniu z policjantkami uczestniczyli wszyscy uczniowie z klas 0 – VIII.
Funkcjonariuszki opowiadały o bezpieczeństwie na drodze. Przypominały, którą stroną powinien poruszać się pieszy oraz jakie są obowiązki najmniej chronionego uczestnika ruchu drogowego. Mowa była też o tym, by być ostrożnym podczas kontaktów z nieznajomymi, szczególnie, jeśli taka osoba proponuje podwiezienie do domu czy częstuje słodyczami.
Młodzież dowiedziała się wiele na temat uzależnień behawioralnych czyli uzależnień między innymi od gier komputerowych, telefonu komórkowego. Zwrócono też uwagę na korzystanie z Internetu, wskazując niebezpieczeństwa związane z przekazywaniem w sieci swoich danych i zawieraniem wirtualnych znajomości.
Mowa była także o odpowiedzialności, jaką przed sądem rodzinnym ponoszą za łamanie prawa nieletni. Poruszono też kwestie związane z prawem ruchu drogowego, z uwagą na kierowanie przez nieletnich pojazdami, szczególnie motorowerami, bez wymaganych uprawnień.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria





Czytaj również
- Powstanie nowoczesna pracownia. Wyposażenie dla szkoły
- Akcja w szkole. Solidarność z osobami ze spektrum autyzmu
- Uczniowie brali udział w Dniu Geografa. Były wykłady i warsztaty
- Wzięli udział w Marszu Żywych. Refleksja nad okrucieństwem wojny
- Międzynarodowy Dzień Ziemi. W szkole zorganizowano konkurs
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)