Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

27 kwietnia 2023

"Od ziarenka do bochenka." Warsztaty wypiekania chleba

fot. SP Dziewierzewo

fot. SP Dziewierzewo

Dnia 21 kwietnia młodsze dzieci z grupy Kotki i starsze dzieci z grupy Sówki wzięły udział w #warsztatach wypiekania chleba pt. "Od ziarenka do bochenka" prowadzonych przez Panią Zofię Okrutnik w świetlicy wiejskiej w Górkach Zagajnych.

Warsztaty rozpoczęły się od zajęć praktycznych. Dzieci zajęły miejsca przy wcześniej przygotowanych stanowiskach. Pani Zofia dzieląc i rozdając dzieciom wcześniej przygotowane ciasto, omawiała etapy pieczenia bułek. Dzieci samodzielnie formowały z ciasta bułeczki, słuchając instrukcji Pani Zofii. Historię wypiekania chleba w piecu chlebowym przybliżyła dzieciom Pani Anna Okrutnik-Straszewska. Gdy bułeczki się wypiekały dzieci wybrały się ze swoimi wychowawczyniami na pobliski plac zabaw i boisko. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej. A mamy naszych przedszkolaków nakryły stoły do wspólnego śniadania. Dzieci po wyczerpującej aktywności na dworze wróciły bardzo głodne i z apetytem zasiadły do jedzenia. Każde dziecko samodzielnie przygotowało swoją bułkę z ulubionymi produktami. Dzieci zajadały ze smakiem swoje wypieki. Mogły również poczęstować się upieczonym chlebem i dżemem przygotowanym przez Panią Zofię.

Tak wielu dobrym sercom zawdzięczamy dzisiejsze zajęcia, dlatego też raz jeszcze serdecznie dziękujemy Pani Zofii Okrutnik za poprowadzenie warsztatów.

Mamom z Żarczyna i Państwu Straszewskim, którzy sponsorowali zakup produktów. Wszystkim Panią, które wzięły udział za zaangażowanie i pomoc w organizacji wydarzenia.

Materiał: Oliwia Kędziora / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)