Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

27 kwietnia 2023

"Od ziarenka do bochenka." Warsztaty wypiekania chleba

fot. SP Dziewierzewo

fot. SP Dziewierzewo

Dnia 21 kwietnia młodsze dzieci z grupy Kotki i starsze dzieci z grupy Sówki wzięły udział w #warsztatach wypiekania chleba pt. "Od ziarenka do bochenka" prowadzonych przez Panią Zofię Okrutnik w świetlicy wiejskiej w Górkach Zagajnych.

Warsztaty rozpoczęły się od zajęć praktycznych. Dzieci zajęły miejsca przy wcześniej przygotowanych stanowiskach. Pani Zofia dzieląc i rozdając dzieciom wcześniej przygotowane ciasto, omawiała etapy pieczenia bułek. Dzieci samodzielnie formowały z ciasta bułeczki, słuchając instrukcji Pani Zofii. Historię wypiekania chleba w piecu chlebowym przybliżyła dzieciom Pani Anna Okrutnik-Straszewska. Gdy bułeczki się wypiekały dzieci wybrały się ze swoimi wychowawczyniami na pobliski plac zabaw i boisko. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej. A mamy naszych przedszkolaków nakryły stoły do wspólnego śniadania. Dzieci po wyczerpującej aktywności na dworze wróciły bardzo głodne i z apetytem zasiadły do jedzenia. Każde dziecko samodzielnie przygotowało swoją bułkę z ulubionymi produktami. Dzieci zajadały ze smakiem swoje wypieki. Mogły również poczęstować się upieczonym chlebem i dżemem przygotowanym przez Panią Zofię.

Tak wielu dobrym sercom zawdzięczamy dzisiejsze zajęcia, dlatego też raz jeszcze serdecznie dziękujemy Pani Zofii Okrutnik za poprowadzenie warsztatów.

Mamom z Żarczyna i Państwu Straszewskim, którzy sponsorowali zakup produktów. Wszystkim Panią, które wzięły udział za zaangażowanie i pomoc w organizacji wydarzenia.

Materiał: Oliwia Kędziora / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)