Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

24 marca 2023

Okazałe krokusy zachwycają. W planach kolejne nasadzenia

fot. Alina Ciesielska

fot. Alina Ciesielska

"Krokusy na Chochołowskiej - oczywiste, chochołowska w# Dziewierzewie - czemu nie”. To tytuł projektu który Stowarzyszenie "Razem dla Dziewierzewa" zrealizowało w 2021 roku.

Obecnie możemy się pochwalić pięknie kwitnącymi krokusami na terenie Szkoły Podstawowej im. Ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie. Krokusy w pełnej krasie zachwycają już drugi sezon. W br. są zdecydowanie większe i kwitną niezwykle okazale. Nie spoczywamy na laurach. Jesienią zasadzimy kolejne. Środki na cebulki pozyskaliśmy z Powiatu Nakielskiego w ramach Konkursu ofert nr 4/2023 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2023 r. w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych tzw. Program Małych Dotacji Odnowy Wsi Powiatu Nakielskiego, pod nazwą „Powiatowa Odnowa Wsi 2023”. Otrzymaliśmy grant w wysokości 4200,00 zł. na projekt pt.: Krokusy w Dziewierzewie-cudne, powiększamy naszą "chochołowską".

Ponadto ruszyły zajęcia z gimnastyki i pilatesu dla 24 pań w ramach konkursu „Ja mam 20 lat, ty masz 60 lat przed nami siódme niebo- zajęcia z W ramach projektu odbędzie się 14 jednogodzinnych spotkań gimnastyki rekreacyjnej i pilates”. Otrzymaliśmy dotację 2.000,00 zł w ramach otwartego konkursu ofert Nr 4/2023 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy Kcynia w 2023 r. w zakresie ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2020 r. poz. 295 ze zm.) oraz promocji i organizacji wolontariatu pod nazwą "Zdrowie i Wolontariat".

Tradycyjnie w maju rusza maraton w odcinkach. Jak co roku będziemy biegać test Coopera. Jego wyniki będą sumowane a najlepsi biegacze otrzymają nagrody. Na realizację projektu otrzymaliśmy grant z Gminy Kcynia w ramach otwartego konkursu ofert Nr 1/2023 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy Kcynia w 2023 r. w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, pod nazwą "SPORT" w sferze: upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Tytuł projektu: „Biegniemy po zdrowie, dołącz do nas – kolejna edycja maratonu w odcinkach” .Uzyskana kwota dotacji to 4.000,00 zł.

A wracając do krokusów. Zapraszamy do Dziewierzewa by podziwiać kwitnące kwiaty. Wiosna ruszyła pełną parą, więc może na wycieczkę rowerową ? Zakopane jest daleko ,do Dziewierzewa jest zdecydowanie bliżej.

Pozdrawiamy. Członkowie stowarzyszenia "Razem dla Dziewierzewa”

Materiał: Maria Łyszczarz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)