Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

01 marca 2024
Wiadomości z regionu

Papierosy z białoruskimi znakami akcyzy. Wpadka podczas kontroli drogowej

fot. powierzone

fot. powierzone

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja# Skarbowa (KAS) zatrzymała 210 tys. sztuk nielegalnych papierosów podczas kontroli samochodu osobowego w okolicach Radziejowa. Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 280 tys. zł.

W trakcie działań prowadzonych na początku tygodnia na drodze krajowej nr 62 w okolicach Radziejowa, mundurowi Służby Celno-Skarbowej z Torunia zatrzymali do kontroli samochód osobowy.

Podczas  rewizji funkcjonariusze KAS odkryli w bagażniku oraz na tylnych siedzeniach zatrzymanej Skody papierosy z białoruskimi znakami akcyzy. Łącznie mundurowi znaleźli 10,5 tys. paczek papierosów, na które kierowca – mieszkaniec województwa lubelskiego – nie posiadał wymaganych dokumentów.

Wstępne szacunki wskazują, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków akcyzowego, VAT oraz cła mogły wynieść ponad 280 tys. złotych.

Kierowcy grozi teraz wysoka kara finansowa i kara pozbawienia wolności. Towar oraz samochód zostały zatrzymane do dalszego postępowania. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.

Materiał: Bartosz Stróżyński / Rzecznik Prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 19 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  rolnik, w dniu 01-03-2024 15:00:39 napisał:

  to jest praca za ktora dostaja pieniazki a nie krasc podwojny haracz za akcje ksc pomimo wyroku nsa

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Xd, w dniu 02-03-2024 10:18:38 napisał:

  No niestety ta sprawa z papierosami jest inna. Łapać oszustów. A co do akcji ksc to masz rację ,to są nasze akcje i my powinniśmy robić z nimi co chcemy. Ale pazerność rządu nie zna granic. Bo US wykonuje dyrektywy rządu A że w Polsce jest bezprawie to już inna sprawa. Miłego dnia życzę.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  rolnik, w dniu 02-03-2024 10:31:43 napisał:

  to po zmianie wladz i wyroku n s a z automatu powinni zlodzieje oddac podwujny haracz za akcje k s c moze nik zainteresuje sie ta sprawa

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Xd, w dniu 02-03-2024 15:03:01 napisał:

  Nie miej złudzeń, czy tamci i ci teraz jedno i to samo. Wymienią wszystkich na swoich i dalej będzie jak było. To znaczy po staremu. Po prostu bezprawie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Budowa hal
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)