Nastrojowa muzyka i magiczne dekoracje. Czas wróżb i zabaw

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
Dnia 29 listopada br. w naszym przedszkolu #Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie celebrowaliśmy święto, jakim jest wigilia św. Andrzeja tzw. Andrzejki, czyli wieczór wróżb i zabaw.
Dzieci przybyły do przedszkola w doskonałych humorach i przepięknych kreacjach. Upodabniając się do wróżek, wróżbitów, czarodziejek, czarodziejów i magików.
Zajęcia rozpoczęliśmy od słów wprowadzenia na temat święta i zwyczajów z nim związanych. Dzieci dowiedziały się, że dawniej mocno wierzono we wróżby i andrzejkowe przepowiednie. Dziś wróżby te, to tylko forma dobrej zabawy. Nastrojowa muzyka i magiczne dekoracje zabrały nas do zaczarowanego świata, w którym dobra wróżka przepowiedziała przyszłość naszym młodszym dzieciom z grupy "Wiewiórki" i starszym z grupy "Sówki". Przedszkolaki kolejno podchodziły do wróżki, która wróżyła z kuli, śpiącego serca, śpiącej walizki, z kwiatów, liści, kamieni szlachetnych, z gwiazd oraz z czarodziejskich kart. Tego dnia nie zabrakło również tradycyjnych już w naszym przedszkolu wróżb z lanego wosku.
Andrzejkowa wróżka własnym oczom nie wierzyła, ponieważ okazało się, że wszystkie dzieci z naszego przedszkola czeka świetlana przyszłość. Będą wieść życie słodkie i wesołe, lekkie i przyjemne. Wróżba o słodkim życiu spełniła się niemal od razu, ponieważ w sali czekał na dzieci słodki stół z pysznymi ciasteczkami, za co bardzo dziękujemy rodzicom z trójek grupowych.
Najbardziej wyczekiwaną przez dzieci atrakcją był balik. Czarodziejska kula rozświetliła salę. Wszystkie postacie ze świata magii poruszały się w rytm muzyki na parkiecie. Ten wyjątkowy klimat pozwolił dzieciom przenieść się do świata fantazji, gdzie wyobraźnia pozwoliła wierzyć w potężną moc magii i rzucane zaklęcia czarodziejskimi różdżkami.
Dzień ten śmiało możemy nazwać dniem pełnym pozytywnych wrażeń!
Materiał: Oliwia Kędziora, Renata Murawska / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.
Galeria





























Czytaj również
- Pierwszy dzień wiosny. Przedszkolaki odwiedziły Rynek
- Dzień Babci i Dziadka w wykonaniu przedszkolaków! Wielkie święto w szkole
- Wyjątkowy dzień w przedszkolu. Dzieci zaprosiły babcie i dziadków
- Świąteczne wspomnienia. Jedna z najpiękniejszych tradycji
- Dzieci zaśpiewały kolędy i przyśpiewki pałuckie. Wspaniała uroczystość
Widowisko na niebie. Częściowe zaćmienie słońca

W sobotę, 29 marca mogliśmy # zaobserwować na niebie częściowe zaćmienie słońca.
(czytaj więcej)Coraz mniej umów o dzieło. Ich liczba spada z roku na rok

W 2024 roku do ZUS wpłynęło # 1,1 mln formularzy RUD, w których zgłoszono blisko 1,4 mln umów o dzieło. To najmniejsza liczba formularzy oraz umów o dzieło zgłoszonych do ZUS-u od momentu wprowadzenia rejestru umów o dzieło. W województwie kujawsko-pomorskim złożono ponad 23,1 tys. formularzy RUD, dotyczących 24,5 tys. umów o dzieło.
(czytaj więcej)Wnioski o 800 plus. Ile ich już złożono w naszym powiecie?

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać # wnioski o 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło już około 3 miliony takich wniosków, z czego w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowano ponad 161 tysięcy.
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)