Dziś mamy 25 września 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

31 maja 2023

Podsumowanie kwalifikacji wojskowych. Przed komisją stawiło się 487 osób

fot. MM

fot. MM

31 maja w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski dokonano podsumowania# tegorocznej kwalifikacji wojskowej, która przeprowadzona była w dniach od 8 do 26 maja bieżącego roku.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z specjalnie przygotowaną prezentacją dotyczącą kwalifikacji wojskowej oraz związanych z dnia danych statystycznych. I tak w roku bieżącym do stawienia się wezwano łącznie 487 osób, w tym 415 mężczyzn z rocznika podstawowego (2004 r.), czyli w wieku 19 lat, a także 65 mężczyzn z roczników starszych (1999-2003), którzy nie posiadali określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Oprócz tego wezwano też 7 kobiet urodzonych w latach 1999-2004, które posiadają kwalifikacje przydatne do służby wojskowej bądź pobierają naukę w celu uzyskania tychże kwalifikacji. Drzwi zostały również otwarte dla pań, które ukończyły 18 lat i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej.

A jak wyglądają szczegółowe statystyki? W powiecie nakielskim z rocznika podstawowego stawiło się 94% wezwanych (389/415). Zdecydowanie słabsza frekwencja była wśród mężczyzn z rocznika starszego, bowiem wyniosła zaledwie 31% (20/65). Z kolei wśród kobiet stawiennictwo wyniosło 100% (6/7). Dane z poszczególnych gmin wchodzących w skład powiatu nakielskiego można zobaczyć na zdjęciach slajdów, które zamieściliśmy pod artykułem.

Ostatnim punktem spotkania były podziękowania, które starosta nakielski skierował do wszystkich osób biorących czynny udział w przeprowadzeniu tegorocznej kwalifikacji wojskowej.

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 7 (7)

    Lwp, w dniu 31-05-2023 22:47:24 napisał:

    Co mają wspólnego komisja która przypisuje kat wojskowa do wręczania jakiś kuźwa medali?

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Ja, w dniu 01-06-2023 09:06:57 napisał:

    Imprezy odznaczenia jak codzien

    odpowiedz

    • 1 (1)

    nakiel, w dniu 02-06-2023 09:46:39 napisał:

    Relikt z PRL i do tego nagrody, kawusie. Nie robi się żadnych badań typu badanie krwi, EKG, w jaki sposób więc niby jest określane to czy ktoś jest zdolny do służby w wojsku? Tylko marnotrawstwo publicznych pieniedzy. Chyba organizowane tylko ku uciesze pan z komisji, że sobie poogladaja. Dlaczego kwalifikacje nie obejmują kobiet? Gdzie to równouprawnienie?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)