Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

24 września 2023

Sesja sejmiku województwa. Co będzie tematem najbliższych obrad?

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

61. sesja sejmiku województwa odbędzie się w najbliższy# poniedziałek (25 września). Przed posiedzeniem radni wezmą udział w otwarciu wystawy poświęconej 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Transmisja online od godz. 10. Porządek obrad

Radni wysłuchają informacji marszałka województwa o stanie inwestycji drogowych i działaniach samorządu województwa na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spodziewane jest przyjęcie uchwały w sprawie zmiany kategorii drogi nr 266 na odcinku przebiegającym ulicami Ciechocinka. Ten fragment stanie się drogą gminną, co ułatwi zarządzanie infrastrukturą drogową na terenie kurortu.

Sesji sejmik rozpatrzy też projekty uchwały w sprawie zmian w budżecie województwa i wieloletniej prognozie finansowej oraz zmian w radach społecznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku i Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy.

Porządek obrad i dokumenty

Materiał: Kancelaria Sejmiku i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 10 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (6)

    Łowca głów , w dniu 24-09-2023 10:59:03 napisał:

    Czy pisowcy będą otwierać nowe placówki na targach w Azji i Afryce sprzedające wizy za kilka tysi USD od łba ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)