Spotkanie policjantów z uczniami. Działania profilaktyczne w szkołach

fot. powierzone
O bezpieczeństwie dzieci podczas drogi do szkoły, a także kontaktach z #osobami obcymi opowiadali policjanci podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Mycielewie.
Policjanci z nakielskiej komendy i jednostek podległych wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczęli działalność profilaktyczną w szkołach na terenie powiatu. Tematyka spotkań jest różnorodna i dostosowana do wieku słuchaczy, a także bieżących potrzeb.
Wczoraj (06.09.23) mundurowi odwiedzili Szkołę Podstawową w Mycielewie. Zajęcia dla dzieci z najmłodszych klas prowadzili asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy oraz dzielnicowy z komisariatu w Kcyni - mł. asp. Andrzej Marks.
Uczniowie usłyszeli wiele rad, jak bezpiecznie korzystać z dróg, by ustrzec się niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Policjanci przypominali o zasadach ruchu pieszych, o tym, że pas drogowy nie może służyć jako miejsce do zabawy. Mundurowi mówili również o tym, jak należy przechodzić przez jezdnię i przestrzegali przed wbieganiem na ulicę, a także przed przebieganiem pomiędzy samochodami. Mowa była też o roli elementów odblaskowych, a świecące opaski, których fundatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni oraz Starostwo Powiatowe, policjanci wręczyli każdemu dziecku.
Maluchy dowiedziały się też, że należy unikać kontaktów z osobami obcymi, gdyż nawiązywanie tego typu relacji może być bardzo niebezpieczne. Na zakończenie policjanci przypomnieli numery alarmowe wszystkich służb ratunkowych i omówili przypadki, kiedy należy z tych numerów korzystać.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



Czytaj również
- Powstanie nowoczesna pracownia. Wyposażenie dla szkoły
- Akcja w szkole. Solidarność z osobami ze spektrum autyzmu
- Uczniowie brali udział w Dniu Geografa. Były wykłady i warsztaty
- Wzięli udział w Marszu Żywych. Refleksja nad okrucieństwem wojny
- Międzynarodowy Dzień Ziemi. W szkole zorganizowano konkurs
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)