Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

02 kwietnia 2024

Środki dla małych i średnich klubów sportowych. Jak złożyć wniosek?

fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

Operator krajowy rozpoczął nabór wniosków do tegorocznej edycji# Programu Klub. Środki, które trafią do małych i średnich klubów sportowych z całej Polski, to ponad 98,5 mln zł.

Wnioski składać można za pośrednictwem strony rzadowyprogramklub do 30 kwietnia.

Warto przypomnieć, że dofinansowanie dla klubów jednosekcyjnych wzrosło w tym roku z 10 do 12 tys. zł, a dla klubów wielosekcyjnych z 15 do 17 tys. zł. Co istotne, kwotę dofinansowania będzie można wykorzystać w dowolnej proporcji na wynagrodzenie szkoleniowca, zakup sprzętu sportowego bądź organizację obozu sportowego. Ministerstwo rezygnuje tym samym z dotychczasowych zapisów, limitujących podział środków we wskazanych obszarach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Programu: Rządowy Program Klub

Program Klub

Od 2016 roku, w ramach Programu Klub, Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowuje działalność małych i średnich klubów z terenu całej Polski. Program Klub to największe systemowe narzędzie bezpośredniego wsparcia, skierowane do organizacji sportowych z całego kraju prowadzących szkolenie dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Dzięki udziałowi w programie kluby w istotnym zakresie mogą uzupełnić bazę sprzętową, zorganizować zgrupowania sportowe oraz wesprzeć finansowo szkoleniowców, prowadzących zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą.

Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest odpowiedzią resortu na realne potrzeby środowiska sportowego.

Zobacz także: Zmiany w Programie Klub – edycja 2024

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Oceń artykuł: 9 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Sportowiec, w dniu 02-04-2024 11:42:49 napisał:

  Nie rozumie dlaczego te niby szkółki piłkarskie otrzymują dotacje skoro rodzice płacą za te "pseudo kluby"mają również sponsorów...itd...No i kasę trzepią i śmieją się ze można zarobić nie robiąc NIC!!!Dajcie te pieniądze KLUBOM SPORTOWYM 'ktore działają w szkolach-tam środki finansowe zostaną przeznaczone w uczciwy sposób!!!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  krajan, w dniu 03-04-2024 10:53:02 napisał:

  Dziwny sposób zarabiania,może te stowarzyszenia zaczną płacić za Orliki,wspierać wyszkolonymi zawodnikami lokalne kluby piłkarskie.Może mi ktoś wytłumaczy,dlaczego nikt nie reaktywuje stałych rozgrywek w koszykówce,trio baskecie,piłce ręcznej,badmintonie,ringo?Obiektów mamy bardzo dużo,kasa jest,tylko należy po nią sięgnąć.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Erythropoietin , w dniu 03-04-2024 14:22:41 napisał:

  Wyszukajcie sobie sondę w internecie pod hasłem “widmo kcynia”. Aż dziw że kandydaci tak ochoczo próbują bronić tych szkół na wsiach. Może to kwestia że ktoś z ich rodzin pracuje w tych szkołach i żal kasy… trzeba dobrze poszukać i popytać;)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)