Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

24 listopada 2023

Uczniowie wykonują kartki świąteczne dla urzędu. Element tradycji

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Powoli czujemy klimat zbliżających się #Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie od kilku lat kartki świąteczne dla urzędu wykonują uczniowie jednej z gminnych szkół. Tym razem tworzą je uczniowie klas II i III Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

To element tradycji wysyłania kartek pocztowych, który mimo postępującego rozwoju chcemy zachować promując przy tym zdolności plastyczne i manualne naszych uczniów. Koordynatorem z ramienia szkoły jest p. Barbara Sójko.

W latach poprzednich kartki wykonywały przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie i Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy

Dziękujemy za współpracę!

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)