Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2023

Upamiętniono rocznicę Chrztu Polski. Wywieszona flaga i film edukacyjny

fot. Katarzyna Soja

fot. Katarzyna Soja

14 kwietnia obchodziliśy rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Celem tejże ważnej dla nas Polaków rocznicy jest# upamiętnienie jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju.

W tym roku obchodzimy 1057 rocznicę tego wydarzenia. W Przedszkolu Miejskim im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni została wywieszona flaga Polski. Dzieci z Gromadki Kubusia Puchatka upamiętniły rocznicę przyjęcia przez Polskę chrztu. Rozmowa z dziećmi poprzedzona była filmem edukacyjnym pt. "Chrzest Polski" oraz teatrzykiem kamishibai pt. "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie". Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą symbole narodowe naszego kraju.

Materiaał: Katarzyna Soja / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)