Uroczyste pożegnanie. Ostatnia droga śp. Heleny Wandy Kwadrans
fot. MM
20 września na nakielskim cmentarzu odbył się pogrzeb# zmarłej w wieku 81 lat Heleny Wandy Kwadrans – społecznej działaczki z Nakła, nauczycielki oraz autorki książki „Błękit nieba”. Śp. Helena Kwadrans z d. Chorabik przez wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej w Wyrzysku, gdzie prowadziła także drużynę harcerską.
Śp. Helena Kwadrans była znana ze swojej działalności społecznej na rzecz kultury. Pełniła m.in funkcję prezesa Stowarzyszenia Nakielsis Deo w Nakle, które sprawowało opiekę nad chórem, w którym również Helena Kwadrans śpiewała. Była nie tylko jego prezesem, ale również menadżerem i kronikarzem. Efektem jej działań są publikacje ukazujące działalność zespołu. Tworząc albumy „Pieśni mojej duszy" ocaliła od zapomnienia utwory śpiewane przez Chór Soli Deo w latach 2000-2015. Nominowana do tytułu Osobowość Roku 2017 za promowanie tradycji chóralnych uzyskała wysokie poparcie – II miejsce w powiecie nakielskim. Była autorką książki „Błękit nieba" – ujmującej opowieści o losach rodziny Chorabików.
W środowej ceremonii pogrzebowej uczestniczyły tłumy osób, chcące towarzyszyć śp. Helenie Kwadrans w jej ostatniej drodze.
Galeria
Czytaj również
- Zmarł ks. Jan Buczkowski. Był proboszczem parafii w Radziczu
- Nie żyje Krystyna Krzemkowska. Autorytet dla pokoleń niewidomych
- Uroczyste pożegnanie. Ostatnia droga śp. Henryka Kitkowskiego
- Zmarła wieloletnia działaczka społeczna i samorządowa. Nie żyje Jadwiga Wołowicz
- Odszedł na wieczną wartę. Nie żyje Henryk Kitkowski
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!