Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

23 kwietnia 2023

W świecie wiejskiej zagrody. Na przedszkolaków czekało mnóstwo pracy

fot. Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

fot. Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

W minionym tygodniu, Pszczółki z Przedszkola Miejskiego im.Ziemi Pałuckiej #w Kcyni przeniosły się w świat wiejskiej zagrody.

Podczas zajęć, dzieci poznały zwierzęta hodowane w gospodarstwie wiejskim, a także dowiedziały się jaką pełnią rolę w życiu człowieka.

Ponadto zapoznały się z rodzinami poszczególnych zwierząt i zobaczyły, gdzie mieszkają. W trakcie aktywnie spędzonych dni, dzieci doskonaliły umiejętności matematyczne, koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdolności manualne.

W nagrodę za trud, Pszczółki udały się na wycieczkę do Gospodarstwa Donalda. Tam czekało na nich mnóstwo pracy. Z samego rana, dzieci wydoiły krowę i ogoliły owcę. Potem trzeba było wybrać jajka, wykopać marchewki i wydostać niesforne kaczuszki z sadzawki. Podczas tej wyprawy nie brakowało wrażeń sensorycznych. A wrażenia dzieci? To chyba widać.

Materiał: Beata Mrotek / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)