Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

23 kwietnia 2023

W świecie wiejskiej zagrody. Na przedszkolaków czekało mnóstwo pracy

fot. Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

fot. Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

W minionym tygodniu, Pszczółki z Przedszkola Miejskiego im.Ziemi Pałuckiej #w Kcyni przeniosły się w świat wiejskiej zagrody.

Podczas zajęć, dzieci poznały zwierzęta hodowane w gospodarstwie wiejskim, a także dowiedziały się jaką pełnią rolę w życiu człowieka.

Ponadto zapoznały się z rodzinami poszczególnych zwierząt i zobaczyły, gdzie mieszkają. W trakcie aktywnie spędzonych dni, dzieci doskonaliły umiejętności matematyczne, koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdolności manualne.

W nagrodę za trud, Pszczółki udały się na wycieczkę do Gospodarstwa Donalda. Tam czekało na nich mnóstwo pracy. Z samego rana, dzieci wydoiły krowę i ogoliły owcę. Potem trzeba było wybrać jajka, wykopać marchewki i wydostać niesforne kaczuszki z sadzawki. Podczas tej wyprawy nie brakowało wrażeń sensorycznych. A wrażenia dzieci? To chyba widać.

Materiał: Beata Mrotek / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)