Wizyta w Raciborzu. Współpraca z zaprzyjaźnionym powiatem

Od wtorku 23 maja do czwartku 25 maja delegacja naszego powiatu gościła #w zaprzyjaźnionym powiecie raciborskim.
Powiat Raciborski ma zostać partnerem Powiatu Nakielskiego. Stosowne zapytanie starosta nakielski Tadeusz Sobol przekazał zaprzyjaźnionemu powiatowi w oficjalnym zaproszeniu do współpracy. Podpisanie porozumienia o współpracy nastąpi jesienią bieżącego roku.
Zanim to nastąpi przyjmiemy delegację powiatową z Raciborza, którą ugościmy na własnym terenie, tak jak oni ugościli naszych przedstawicieli. Byli nimi: wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego Jacek Osiński, dyrektorWydziału Rozwoju Agnieszka Heftowicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Marek Durałek, kierownik Pieczy Zastępczej PCPR Marzena Nowak-Olechnicka oraz Jacek Pasieka z Referatu Turystyki i Sportu.
Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i znamienite ugoszczenie naszych reprezentantów. Z przyjemnością zapoznali się oni z m.in. budynkiem Starostwa Powiatowego oraz Zabytkową Stacją Kolejki. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia w naszym powiecie!
Materiał: Magdalena Stepka - Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria








































Czytaj również
- Astronomiczny piknik w Niedźwiadach. Wystawy, wykłady i kosmiczna atmosfera
- Wprowadzenie nowego proboszcza. Przez cztery lata służył w kcyńskiej parafii
- Spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Wspólna Eucharystia
- Spotkanie ze św. Ritą. Parafianie z Dziewierzewa na pielgrzymce
- Trwa przeprowadzka centrum kultury. Niektóre spotkania odwołane
50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.
(czytaj więcej)Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.
(czytaj więcej)Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.
(czytaj więcej)Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.
(czytaj więcej)