Dziś mamy 25 września 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 maja 2023

Czerwcowe rajdy rowerowe w Kcyni. Trasy liczą około 40 kilometrów

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w rajdach rowerowych wspierających akcję# Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz pn. "O Puchar Rowerowej stolicy Polski".

Nasze rajdy, które organizowane są pod patronatem Burmistrza Kcyni Marka Szarugi, odbędą się w niedziele - 4, 11 i 18 czerwca oraz w sobotę 24 czerwca!  Prowadzącym będzie tradycyjnie Jacek Maćkowski. Trasy ok. 40 km. Start o godz. 10.00 w wyznaczonych punktach - szczegóły na plakacie. Więcej informacji w biurze rajdów - tel. 52 589 37 20 wew. 115 Anna Duda-Nowicka.

Aby kręcić km dla Bydgoszczy należy zainstalować aplikację Aktywne Miasta. Znajdź i pobierz aplikację "Aktywne Miasta" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub App Store).
Z menu wybierz "Rywalizacje" następnie w zakładce "Ogólne" - "Rowerowa Stolica Polski".
Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej - wybierz miasto tj. Bydgoszcz ( Metropolia Bydgoszcz). W kolejnym kroku - wybierz grupę - z którą się identyfikujesz tj. Kcynia (wybierz podgrupę tj. swoje sołectwo) i weź udział w rywalizacji!

Zgłoszenia na formularzu (dostępny poniżej) do 31 maja lub najpóźniej 4 dni przed każdym z rajdów. Serdecznie zachęcamy do udziału! W rajdzie rowerowym mogą brać udział dzieci powyżej 10 roku życia oraz dorośli. Dzieci poniżej 10 roku życia mogą brać udział tylko i wyłącznie pod opieką rodzica/opiekuna. Dzieci i młodzież powyżej 10 lat mogą wziąć udział w rajdzie po wypełnieniu przez rodzica karty zgłoszeniowej. Dodatkowo osoby te muszą posiadać kartę rowerową!!!

Urząd Miejski w Kcyni wspiera promocję zdrowego stylu życia organizując m.in. cykl marszów nordic walking w ramach akcji "Sołectwa z kijkami", biegi oraz rajdy rowerowe!

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)