Festiwal Tradycji i Smaku w Mroczy. Stoiska czekają na wystawców
fot. MGOKiR w Mroczy
Zapraszamy wystawców na grudniowy Festiwal Tradycji i Smaku w Mroczy.
Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" Miasto i Gmina Mrocza oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy serdecznie zapraszają wystawców – lokalnych rękodzielników, wytwórców biżuterii oraz przedmiotów codziennego użytku, Koła Gospodyń Wiejskich, producentów lokalnych przysmaków i wyrobów artystycznych – do udziału w Festiwalu Tradycji i Smaku, który odbędzie się 7 grudnia 2024 r. w Mroczy.
To wyjątkowe wydarzenie łączy w sobie dwie imprezy: III Jarmark św. Mikołaja oraz XX Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”.
Będzie więc doskonałą okazją do zaprezentowania swoich produktów szerokiej publiczności oraz do wspólnego celebrowania lokalnych tradycji.
Festiwal będzie otwarty dla odwiedzających w godzinach od 10:00 do 14:00.
Udział w festiwalu jest bezpłatny, a dla wystawców przygotowane zostały wygodne stoiska o wymiarach 3m x 3m w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Piłsudskiego 4 w Mroczy.
Zgłoszenia udziału w Festiwalu w charakterze wystawcy należy dokonać do dn. 22.11.2024 r. (włącznie) pod nr telefonu: 52 386 74 24 lub 503 189 173.
Wydarzenie: https://facebook.com/events/s/festiwal-tradycji-i-smaku/1196435638113353/
Formularz zgłoszenia wystawcy: https://krajna-paluki.cna.org.pl/.../2687-zapraszamy...
Materiał: Małgorzata Papała / MGOKiR w Mroczy
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Szkolenie terytorialsów. Zadania wymagały ogromnego skupienia
Ucieczka z płonącego pojazdu, pokonanie płonącego toru, a także przejście terenu# skażonego to tylko niektóre zadania jakie w ostatnich dniach czekały na żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. W przygotowanych zajęciach wzięło udział kilkudziesięciu Terytorialsów. Szkolenia realizowane były na bazie obiektów w Toruniu, Brodnicy oraz Drawsku Pomorskim.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)