Diecezjalny Dzień Młodych. Plan wydarzenia
fot. Diecezja Bydgoska
Niektórzy twierdzą, że świat w którym żyjemy, jest najlepszym #z możliwych światów. Czy na pewno? Każdego dnia odczuwamy, że nie jest to świat idealny: tak wiele w nim cierpienia, wojen, konfliktów, zawiści, obojętności i braku miłości! To świat, w którym nie obowiązują już żadne autorytety, nie ma nic stałego: wartości, które do niedawna wydawały się być filarem życia społecznego, dzisiaj nie maja znaczenia. Nie jest to świat naszych marzeń! A jednak w takim świecie przyszło nam żyć.
Jako młodzi ludzie nie chcemy poddawać się zwątpieniu. Dlatego chcemy zadać sobie fundamentalne pytania: jak odnaleźć radość i nadzieję, jak odnaleźć sens w naszym młodym życiu, jak nie ulec powszechnej melancholii i nie poddawać się wszechpanującemu zmęczeniu, skąd czerpać siłę, gdy codzienność nie szczędzi wyzwań?
Jeżeli chcesz razem z nami odnaleźć odpowiedzi na te pytania, zapraszamy Cię na spotkanie „NADZIEJA OWCY” już 23 listopada!
W orędziu z 29 sierpnia 2024 roku papież Franciszek zauważa, że w życiu każdego z nas obok momentów silnej wiary i doświadczania obecności Boga, są także momenty zwątpień i kryzysów. To swoiste doświadczenie pustyni jest czasem, kiedy Bóg intensywnie działa w duszy i sercu młodego człowieka. Zauważa, że „nadzieja przezwycięża wszelkie znużenie, wszelki kryzys i wszelki niepokój, dając nam silną motywację do pójścia naprzód (…)”. Świat potrzebuje dzisiaj nadziei – potrzebują jej przede wszystkim młodzi ludzie.
Plan wydarzenia:
Miejsce: XI LO w Bydgoszczy (ul. Cicha 59)
15.00 – rozpoczęcie
15.00 – 17.00 blok tematyczny, konkursy, integracja
17.00 – Jubileusz Młodych w Rzymie
17.30 – kolacja
18.00 – koncert zespołu Światło w Mieście
Miejsce: kościół Zmartwychwstania Pańskiego (al. Stefana Kard. Wyszyńskiego 58)
19.30 – Msza św. i czuwanie przy figurze św. Michała Archanioła
21.00 – zakończenie.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Szkolenie terytorialsów. Zadania wymagały ogromnego skupienia
Ucieczka z płonącego pojazdu, pokonanie płonącego toru, a także przejście terenu# skażonego to tylko niektóre zadania jakie w ostatnich dniach czekały na żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. W przygotowanych zajęciach wzięło udział kilkudziesięciu Terytorialsów. Szkolenia realizowane były na bazie obiektów w Toruniu, Brodnicy oraz Drawsku Pomorskim.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)