Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

26 listopada 2023

Mecz z liderem grupy. Młody zespół ma potencjał

W czwartej kolejce II ligi zmierzyliśmy się z liderem #naszej grupy zespołem GMTS Sparta Gubin.

Zespół gości niepokonany w rozgrywkach, wygrywajacy dość pewnie swoje spotkania kontra nasz zespół, który nie wygrał jeszcze spotkania. Mogłoby się wydawać, że przebieg spotkania będzie jednostronny. Jednak od samego początku spotkanie rozgrywane w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paterku było bardzo wyrównane. Drużyny zdobywały bramki seriami. W 13' przegrywamy 5-8 a już w 15' prowadzimy 9-8 a w 18' 11-10. Kolejne minuty to przewaga gości i przegrywamy 11-14 w 21'. Odpowiadamy czterema trafieniami z rzędu 15-14, aby końcówkę przegrać 1-4 i do przerwy 16-18 dla przyjezdnych.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Cały czas przegrywamy 1-3 bramkami. Dopiero w 51' doprowadźmy do remisu po 24. Kolejne 5' bardzo wyrównane i znów remis po 26. Ostatnie cztery minuty lepiej rozgrywają przyjezdne. Zdobywają dwie bramki i ostatecznie przegrywamy 26-28.

"Jestem bardzo dumny i zadowolony z postawy zespołu. Dziewczyny zagrały bardzo dobre zawody od pierwszej do ostatniej minuty. Postawiliśmy się liderowi. Pokazuje to, że ten młody zespół ma potencjał. Z każdym meczem widać postęp. Przed nami ostatni mecz tej rundy 9 grudnia w Świebodzicach. Postaramy się o pierwsze punkty. Trzymajcie kciuki." - przekazał trener Bartek Łyszczarz.

Skład: Lena Czarnecka (br), Maria Kutka (6), Sara Szymańska (4), Dominika Grzegorek (3), Klaudia Rygielska (3), Emilia Łyszczarz (3), Wiktoria Sawicka (3), Natalia Grzegorek (2), Maja Michalska (1), Anna Urbańska (1), Kinga Chełminiak, Zuzanna Leszczyńska.

Sędziowali: Michał Jakubek (Ostrów Wielkopolski) i Mikołaj Marcinkowski (Konin). Sędziowie stolikowi: Julia Zwolak (Kcynia) i Miłosz Król (Paterek). Opieka medyczna: Julia Rybak

Materiał: Bartek Łyszczarz/MLUKS "Orlik" Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.