Nie żyje Helena Kwadrans. Przez wiele lat działała na rzecz kultury

fot. archiwum
Nie żyje Helena Wanda Kwadrans - działaczka społeczna z #Nakła, nauczycielka, autorka książki "Błękit nieba".
Helena Wanda Kwadrans z d. Chorabik przez wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej w Wyrzysku. Tam prowadziła także drużynę harcerską.
Była znana ze swojej działalności społecznej na rzecz kultury. Pełniła m.in funkcję prezesa Stowarzyszenia Nakielsis Deo w Nakle, które sprawowało opiekę nad chórem. Helena Kwadrans także śpiewała w tym chórze. Była nie tylko jego prezesem, ale również menedżerem i kronikarzem. Efektem jej działań są publikacje ukazujące działalność zespołu. Tworząc albumy "Pieśni mojej duszy" ocaliła od zapomnienia utwory śpiewane przez Chór Soli Deo w latach 2000-2015. Nominowana do tytułu Osobowość Roku 2017 za promowanie tradycji chóralnych uzyskała wysokie poparcie - II miejsce w powiecie nakielskim. Była autorką książki "Błękit nieba" - ujmującej opowieści o losach rodziny Chorabików.
Pogrzeb śp. Heleny Kwadrans odbędzie się w środę, 20 września o godz. 14.00 na cmentarzu w Nakle.
Czytaj również
- Uroczyste pożegnanie. Ostatnia droga śp. Heleny Wandy Kwadrans
- Pogrzeb dawnego trenera "Czarnych". Ostatnia droga śp. Zdzisława Janowiaka
- Zmarł wieloletni strażak i sołtys Ślesina. Ostatnia droga śp. Edwarda Pardua
- Zmarł wieloletni dyrektor Centrum Onkologii. Nie żyje doktor Pawłowicz
- Ostatnie pożegnanie. Śp. Marek Szaruga spoczął na kcyńskim cmentarzu (film)
Dodaj komentarz
50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.
(czytaj więcej)Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.
(czytaj więcej)Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.
(czytaj więcej)Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!