Dziś mamy 25 września 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2023

Orzeł górą w Zalesiu. Pierwsza połowa rozstrzygnęła

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Zieloni Zalesie w kolejnym meczu rozgrywek piłkarskich B – klasy zmierzyli się na własnym boisku z #Orłem Kcynia. Goście już po 6. minutach gry prowadzili 2:0 i nie dali wyszarpać sobie zwycięstwa.

W 19 kolejce rozgrywek piłkarskich B – klasy w grupie III, Zieloni Zalesie podejmowali na własnym boisku Orła Kcynię. Goście byli znacznie wyżej w tabeli, prezentując przez całe rozgrywki stabilniejszą formę, ale Zieloni po wzmocnieniach kadrowych w przerwie zimowej byli nieobliczalnym zespołem. Przekonała się o tym choćby Szubinianka II Szubin/Kołaczkowo, która w 18. kolejce w bardzo szczęśliwych okolicznościach zremisowała na własnym terenie z zaleską drużyną. Kcynianie jednak znakomicie rozpoczęli spotkanie w Zalesiu, czym ułatwili sobie zadanie zdobycia kompletu oczek. W 2. minucie gry po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry Norbert Frydrych zgrał piłkę do Miłosza Wąsa, a ten z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Gospodarze nie zdążyli się otrząsnąć, a już po chwili otrzymali kolejny cios. Drużynową akcję Orła, celnym uderzeniem z kilkunastu metrów zakończył Maciej Grześkowiak. Było zatem 2:0 dla gości, którzy znaleźli się w bardzo komfortowej sytuacji. Gospodarze w końcu uspokoili swoją grę i obrali sobie za cel zmniejszenie prowadzenia kcyńskiego zespołu. Ta sztuka udała się w 27. minucie Jakubowi Mlickiemu, który wykorzystał prosty błąd przy wybiciu piłki przez bramkarza Orła, Piotra Wernera i zdobył bramkę kontaktową. Przyjezdni jednak odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. W 33. minucie po raz drugi w roli asystenta wystąpił kapitan kcynian Norbert Frydrych, który dobrze zachował się w polu karnym miejscowych i wystawił piłkę Damianowi Mikołajczykowi, a ten strzałem z kilku metrów dopełnił formalności. Wynik po pierwszej połowie brzmiał zatem 3:1 dla gości, którzy byli na najlepszej drodze do sięgnięcia po kolejny komplet punktów w rundzie wiosennej.

Po wznowieniu gry w drugiej części meczu obie drużyny ruszyły do ataku. Przewagę optyczną miał co prawda Orzeł, ale Zieloni potrafili się odgryzać. Nie na tyle jednak, żeby zdobyć bramkę kontaktową. W drugich 45 minutach gry w rolach głównym wystąpili bramkarze obu zespołów: Paweł Werner i Szymon Brzykcy, którzy w kilku sytuacjach bardzo dobrze spisali się między słupkami bramki, w związku z czym wynik nie uległ zmianie. Orzeł odniósł zwycięstwo, które zapewnił sobie już w pierwszej połowie meczu. Zieloni natomiast po raz kolejny pokazali, że pozycja w tabeli niekoniecznie oddaje aktualne możliwości zespołu.

Zieloni Zalesie – Orzeł Kcynia 1:3 (1:3)

Bramki: Jakub Mlicki – Miłosz Wąs, Maciej Grześkowiak, Damian Mikołajczyk

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (2)

    Kibic , w dniu 02-06-2023 10:39:35 napisał:

    Wstyd by było nie wygrać ze słabym zespołem z Zalesia

    odpowiedz

    • 0 (2)

    Rafi, w dniu 02-06-2023 18:26:56 napisał:

    Zaorać te boiska i lepiej pyry posadzić

    odpowiedz

    • 0 (2)

    Szpodel , w dniu 03-06-2023 10:09:29 napisał:

    W Zalesiu 3/4 drużyny to alkusy to jak mają coś wygrać

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Budowa hal
Metryczka dziecka A4
20PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)