Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

19 września 2023

Powakacyjne spotkanie na korcie. Turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

W pierwszy powakacyjny poniedziałek na korcie ziemnym w #Kcyni odbył się pierwsze zajęcia drugiego półrocza, połączone z turniejem tenisowym dla dzieci i młodzieży organizowanym przez KST „Nasz kort” w Kcyni w ramach realizacji projektu pt. „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie Gminy Kcynia w 2023 roku” dofinansowanego z budżetu Gminy Kcynia w ramach otwartego konkursu ofert 1/2023 "SPORT".

Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych dla dzieci i młodzieży na inauguracje drugiego semestru zajęć tenisowych organizowanych przez Kcyńskie  Stowarzyszenie w ramach przedszkola tenisowego i szkółki tenisowej.  W najmłodszej grupie zajęcia odbyły się w formie zabawy a dla wszystkich uczestników przygotowane były pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz pyszne lody.   W grupie młodzieży  do rywalizacji przystąpiło czworo zawodników. Rywalizacja była zacięta, ale najwyższy poziom i zwycięstwo w turnieju wywalczyła Amelia Witczak - I miejsce. II miejsce - Natalia Majchrzak, III miejsce - Amelia Ficek, IV miejsce - Krzysiu Polowiec. Za otrzymane miejsca wręczono medale oraz nagrody rzeczowe.

Turniej rozpoczął drugie półrocze zajęć tenisowych. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, które chciały by rozpocząć lub kontynuować przygodę z tak piękną dyscyplin sportu jaką jest tenis ziemny.

Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort”

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)