Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

17 lutego 2024

Rywalizowali o puchar Pelikana. Która drużyna okazała się najlepsza?

fot. Pelicup - rozgrywki piłkarskie

fot. Pelicup - rozgrywki piłkarskie

W sobotę (17 lutego) w Szubinie odbyła się jedenasta edycja# turniejów z serii Pelicup. Tym razem o puchar Pelikana zawodnicy rywalizowali w hali widowiskowo-sportowej, a w turnieju wzięło udział dziesięć drużyn (z Szubina, Sipior, Żnina oraz Bydgoszczy). Organizatorem turnieju przy udziale partnerów był jego inicjator i pomysłodawca Mikołaj Kalinowski.

O turnieju pisaliśmy tutaj.

Drużyny były podzielone na dwie pięciozespołowe grupy, w których rywalizowali „każdy z każdym”. Każdy zespół miał tego dnia zapewnione łącznie minimum pięć meczów, ponieważ w fazie pucharowej rozgrywano mecze o każde miejsce. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów.

Poniżej kompletne zestawienie fazy pucharowej:

- mecz o IX m-ce

MW Team 1:1 (k. 1:3) Szajka SBN

- półfinał A

PPHU Dach Bydgoszcz 2:0 Salon Urody Yuliia Bokii

- mecz o VII m-ce

FA Rodzice 0:5 Budowlani Żnin

- półfinał B

ADP Bydgoszcz 1:2 Metalbark Bydgoszcz

- mecz o V m-ce

Sąsiedzi Sipiory 0:0 (k. 2:0) Twierdza Szubin

W fazie finałowej w meczu o trzecie miejsce rywalizowali przegrani półfinałów, a w nim Salon Urody Yuliia Bokii okazał się lepszy (2:1) od ADP Bydgoszcz. W wielkim finale natomiast spotkały się ze sobą dwie drużyny z Bydgoszczy. Obrońca pucharu Pelikana - Metalbark miał szansę jako pierwszy zespół od 2016 roku i w historii rozgrywek wygrać turniej drugi raz z rzędu. PPHU DACH postawił bardzo twarde warunki i dopiero po rzutach karnych 1:1 (k. 1:2) dokonała się historia rozgrywek piłkarskich Pelicup, a więc Metalbark obronił tytuł mistrzowski!

Każda drużyna biorąca udział w turnieju otrzymała pamiątkowy puchar. Wręczono także nagrody indywidualne: najlepszy bramkarz turnieju Kamil Pioterek (PPHU Dach), MVP turnieju Dariusz Dąbrowski (Metalbark) oraz król strzelców Damian Szpera (PPHU Dach).

Cały turniej transmitowany był „na żywo”, a jego zapis można śledzić w serwisie YouTube oraz na www.mecowhy.pl/pelicup. Mecze sędziowali Arkadiusz Rakowski oraz Maciej Gebler.

Organizator bardzo serdecznie dziękuje osobom, które pomogły w przygotowaniu turnieju oraz w jego sprawnym przeprowadzeniu: obsłudze hali widowiskowo-sportowej, Julii, Karolowi oraz Dominikowi. Partnerami turnieju byli: Liga TV Polska, Hurtownia Sportowa L-Paak, medycynadlasportu.pl, Szubin24.pl, Paradoks BAR oraz Sklep Wielobranżowy Witold Kulig z Rynarzewa.

Oceń artykuł: 14 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Rodzic, w dniu 18-02-2024 23:35:47 napisał:

    Szkoda,że sportowcy, w tym również wychowawcy dzieci, trenerzy,zamiast grać,przyszli się napić. Niektórzy to nawet dobrze na nogach ustać nie mogli. Taki wzór dla młodych. Przykre...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)