Zmarł wieloletni dyrektor Centrum Onkologii. Nie żyje doktor Pawłowicz
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Żegnamy doktora Zbigniewa Pawłowicza, wieloletniego dyrektora bydgoskiego Centrum #Onkologii, parlamentarzystę, samorządowca, zasłużonego dla Bydgoszczy i regionu. Był świetnym menedżerem, wizjonerem, pasjonatem pracy, a przede wszystkim oddanym pacjentom lekarzem, znakomitym chirurgiem. - To Jemu zawdzięczamy obecny kształt bydgoskiego ośrodka onkologicznego i to, że jest to jeden z najlepszych tego typu ośrodków w kraju – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Doktor Zbigniew Pawłowicz kierował Centrum Onkologii w latach 1996-2014. Jako dyrektor i lekarz stawiał z jednej strony na nowoczesne technologie w diagnostyce i terapii, z drugiej – na indywidualne i służebne podejście do pacjenta zgodnie z zasadą „jesteśmy dla Ciebie”. Dzisiejsze CO, nowoczesną placówkę kompleksowego leczenia chorób nowotworowych, stworzył wzorując się na najlepszych rozwiązaniach światowych. Jego autorskimi realizacjami są silny segment profilaktyczny centrum, wielospecjalistyczna poliklinika CO, łączące badania naukowe z onkologią personalizowaną Innowacyjne Forum Medyczne, Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu z pełnowymiarowym basenem pływackim, a nawet model żywienia pacjentów, oparty o przyzwoite standardy hotelowe.
Ma swój podpis w Bydgoskiej Alei Autografów i stałe miejsce w pamięci tych, którzy mieli szczęście się z Nim zetknąć.
Cześć Jego Pamięci!
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Czytaj również
- Nie żyje Wanda Król. Czynnie angażowała się w życie społeczne
- Ostatnia droga śp. Marii Sapichowskiej. Odeszła najstarsza mieszkanka gminy
- Nie żyje najstarsza mieszkanka gminy Maria Sapichowska. Miała 102 lata
- Zmarł ks. Jan Buczkowski. Był proboszczem parafii w Radziczu
- Nie żyje Krystyna Krzemkowska. Autorytet dla pokoleń niewidomych
Dodaj komentarz
Jak postępować w ostrych zatruciach fosforowodorem? Wysokie zagrożenie
Pestycydy wydzielające fosforowodór, zawierające fosforki metali (glinu, wapnia, cynku), mogą być przyczyną ciężkich zatruć.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Gala dla honorowych krwiodawców. Wśród wyróżnionych terytorialsi
W Urzędzie Marszałkowskim województwa kujawsko-pomorskiego# w Toruniu, w obecności Marszałka p. Piotra Całbeckiego odbyła się uroczysta gala poświęcona honorowym dawcom krwi. Zostały na niej wręczone medale i wyróżnienia dla osób, które w wyjątkowy sposób zasłużyły się w dziele ratowania zdrowia i życia innych. Wśród wyróżnionych było 4 żołnierzy i 1 pracownik cywilny 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
(czytaj więcej)Jubileusz 90-lecia ZUS. Jak przez ten czas zmieniła się instytucja?
W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi# wspaniały jubileusz 90-lecia swojego istnienia. Został powołany do życia rozporządzeniem nowelizującym ustawę scaleniową podpisanym przez Prezydenta Ignacego Mościckiego 24 października 1934 roku. Od momentu powstania, poprzez okres II wojny światowej, lata powojenne, aż do dzisiaj ZUS stał się jedną z najnowocześniejszych instytucji ubezpieczeniowych na świecie, często uznawany za wzór e-administracji.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!