Kolejny tir z darami wyruszył w drogę. Z pomocą powodzianom

fot. Caritas Diecezji Bydgoskiej
„Chcę podziękować wszystkim tym, którzy bezinteresownie# i chętnie tu przychodzą, by pomagać” – podkreśliła koordynator wolontariatu oraz Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Bydgoskiej – s. Aleksandra Mikołajczak ISMM.
W minionych dniach z centrum Bydgoszczy wyruszył kolejny tir z tonami darów dla poszkodowanych we wrześniu powodzian. – Pojechał do diecezji świdnickiej, konkretnie w kierunku Kłodzka. Były to dary, jakie w większości otrzymaliśmy od darczyńców – firm i osób indywidualnych. To dzięki nim możemy wspierać tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują – dodała siostra.
Na zabezpieczonych paletach znalazły się: środki chemiczne i rzeczy niezbędne do uporządkowania domów. – Pojechały papierowe ręczniki, rzeczy higieniczne, kalosze, agregaty, osuszacze, kuchenki, termosy, taczki, łopaty, zmiotki i wiadra – powiedziała s. Aleksandra Mikołajczak ISMM. – Pomagam, bp przynosi mi to szczęście i radość – podkreślił Jakub Senski z technikum przy Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. – Jestem wdzięczna chłopakom, którzy w mundurach robią dobrą robotę. Pracują i mogę na nich liczyć – mówi siostra koordynator.
W organizację transportu zaangażowali się również uczniowie SP nr 34 w Bydgoszczy i indywidualni wolontariusze, również z Ukrainy. – Co też jest dla nas radością. Dlatego, że pomagamy na co dzień uchodźcom, imigrantom, a oni wspierają Polaków – powiedziała s. Aleksandra Mikołajczak ISSM.
Warto dodać, że już w najbliższą sobotę – 30 listopada – w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbędzie się Gala Wolontariatu. Przybędą na nią bp Krzysztof Włodarczyk, pracownicy i wolontariusze Caritas Diecezji Bydgoskiej, w tym przedstawiciele szkolnych kół i parafialnych oddziałów.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
- Dom stanął w płomieniach. Rodzina potrzebuje pomocy przy odbudowie
- Pomóż Julii wbiec na szczyt. Wesprzyj Wojtka w walce o zdrowie!
- Dary dla schroniska. Przekazano koce i kilkadziesiąt kilogramów karmy
- Akcja charytatywna "Siano na siano". Z pasji do koni
- Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Czas wzruszeń i radości
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)