Dziś mamy 27 stycznia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2023

Droga oficjalnie oddana do użytku. Uroczyste przecięcie wstęgi

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

14 stycznia uroczyście oddano do użytku zadanie inwestycyjne polegające na budowie drogi w Kazimierzewie. #W ramach prac powstało ok. 1,7 km nowej nawierzchni, a także utwardzone zostały pobocza, wykonane rowy przydrożne, przepusty i zjazdy. Inwestycję Gminy Kcynia realizowała firma REDON z Nakła.

Wartość zadania 1.873.512,14 zł, w tym dofinansowanie z Polskiego Ładu wyniosło 95%. Wniosek przygotował Tomasz Hałas.

W uroczystości przygotowanej przez sołtys p. Beatę Buchholz wraz z Radą Sołecką wziął udział m. in. Proboszcz ks.kan. Michał Kostecki, Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, Skarbnik Gminy Edyta Szczurek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kurant. Przybyli również mieszkańcy.

Pani sołtys podziękowała za wykonaną inwestycję wyrażając nadzieję, że będzie długo służyła.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 24

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)