Dziś mamy 4 listopada 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2024

IV edycja Konkursu Prezesa ZUS. Prace można nadsyłać do 30 września

fot. powierzone

fot. powierzone

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do# wzięcia udziału w IV edycji Konkursu Prezesa ZUS na najlepszą pracę licencjacką, magisterską oraz doktorską z zakresu ubezpieczeń społecznych. Termin zgłaszania prac do 30 września.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które w okresie między 1 stycznia 2021 r. a 31 lipca 2024 r. obroniły pracę licencjacką, magisterską lub doktorską na polskiej uczelni w dowolnej dyscyplinie naukowej. Temat pracy powinien bezpośrednio dotyczyć ubezpieczeń społecznych. Wymaganym językiem pracy jest język polski. Celem konkursu jest zwiększenie świadomości społecznej na temat funkcjonowania ubezpieczeń społecznych oraz popularyzacja wiedzy w tym obszarze - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Co ważne, pracę do konkursu można zgłosić tylko raz i takiego zgłoszenia dokonuje promotor lub kierownik jednostki naukowej, na której praca została obroniona. Termin zgłaszania prac mija 30 września br. Ogłoszenie wyników nastąpi w lutym 2025 r. Laureaci konkursu otrzymają nagrodę finansową, a prace zostaną opublikowane nakładem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W poprzedniej edycji konkursu na najlepszą pracę licencjacką, magisterską oraz doktorską z zakresu ubezpieczeń społecznych nadesłano łącznie 16 prac – 3 doktorskie, 3 magisterskie oraz 10 licencjackich. Rozprawy zgłoszone na konkurs były poświęcone różnorodnym zagadnieniom dotyczącym systemu emerytalnego i ubezpieczeń społecznych. Ich autorzy zaprezentowali badania i rozważania na temat procedur postępowań emerytalno-rentowych, strategii inwestycyjnych w zarządzaniu oszczędnościami emerytalnymi, kwalifikacji i zatrudnienia w kontekście zmian technologicznych, a także świadomości społecznej w zakresie zabezpieczenia emerytalnego.

Prace oceniało 22 recenzentów – pracowników ZUS, ekspertów zewnętrznych, wykładowców i naukowców. Komisja konkursowa przyznała jedną nagrodę i pięć wyróżnień. Pierwszą nagrodę otrzymał pan Andrzej Sołdek za rozprawę doktorską pt. „Strategie inwestycyjne cyklu życia w zarządzaniu oszczędnościami emerytalnymi”.

Jak zgłosić prace do konkursu

1. Komplet dokumentacji na konkurs należy przesłać na adres konkurs_zus@zus.pl
2. Dokumentację należy przesłać w formacie DOC lub PDF.
3. W temacie albo tytule maila przekazującego dokumentację należy wpisać: „Konkurs Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na najlepszą pracę dyplomową”.
4. Komplet dokumentacji obejmuje:
a. egzemplarz pracy w wersji elektronicznej, tj. w formacie DOC;
b. skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do Regulaminu;
c. streszczenie pracy (maksymalnie 1800 znaków ze spacjami w formacie DOC lub PDF), określające cel pracy, jej główne założenia oraz ogólne wnioski;
d. w przypadku prac licencjackich i magisterskich skan zaświadczenia wydanego przez władze uczelni potwierdzającego uzyskaną ocenę z pracy wraz z informacją o terminie obrony pracy, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do Regulaminu lub według innego wzoru, który zawiera zakres danych zgodny ze wskazanym załącznikiem nr 2;
e. krótki biogram autora;
f. skan dyplomu ukończenia studiów lub nadania stopnia naukowego doktora;
g. rekomendacja promotora bądź opiekuna naukowego pracy zawierająca informacje o walorach naukowych i aplikacyjnych pracy, które decydują o jej zgłoszeniu do Konkursu;
h. opinia recenzentów pracy.

Zgłoszenia przesłane w formie papierowej albo na inny adres e-mail nie będą rozpatrywane.

Regulamin Konkursu dostępny jest stronie internetowej Zakładu, pod poniższym linkiem:

• REGULAMIN KONKURSU PREZESA ZUS

Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

 

Oceń artykuł: 2 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Zlikwidować ZUS, w dniu 07-07-2024 16:38:37 napisał:

    Jeszcze niech składki podniosą bo są za niskie, i więcej takich propagandowych akcji robią...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Audyt środowiskowy
3000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Budowa hal
0

Nowe odcinki płatnych dróg. Gdzie należy spodziewać się opłat?

1 listopada do systemu e-TOLL zostaną dołączone nowe odcinki dróg płatnych#. Nowo dołączone odcinki są w większości przedłużeniem dróg, które już teraz są objęte obowiązkiem wniesienia opłaty.

(czytaj więcej)
0

Bezpłatne zwiedzanie. "Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich"

Rusza akcja „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich”#. W tym roku wracamy do korzeni i zapraszamy do odwiedzania czterech ikonicznych rezydencji – Zamku Królewskiego na Wawelu, Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, w których przez cały miesiąc będziecie mogli bezpłatnie oglądać wystawy, poznawać wyjątkowe przestrzenie i korzystać z zajęć edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo każdy weekend listopada przypisany jest innej rezydencji, która przygotowała specjalny program.

(czytaj więcej)
0

Ochrona praw kredytobiorcy. Co przewiduje projekt nowej ustawy?

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o podmiotach obsługujących kredyty #i nabywcach kredytów. Projekt ustawy dostosowuje polskie prawo do unijnej dyrektywy w sprawie podmiotów, które obsługują kredyty i nabywców kredytów. Nowe przepisy mają zmniejszyć ryzyko gromadzenia się nieobsługiwanych kredytów w przyszłości.

(czytaj więcej)
0

Nowe przedmioty w szkołach. Projekty skierowane do konsultacji

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekty rozporządzeń# zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, które wprowadzają do szkół podstawowych nowy przedmiot edukacja zdrowotna, a do szkół ponadpodstawowych: edukację obywatelską i edukację zdrowotną.

(czytaj więcej)