Inauguracja wojewódzkiej Rady Sołtysów. Wręczono odznaki
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego# i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej na swoim pierwszym posiedzeniu zebrała się 4 grudnia w Toruniu regionalna Kujawsko-Pomorska Rada Sołtysów. W porządku obrad m.in. wybór przewodniczącego i pozostałych członków 19-osobowego prezydium, które będzie w założeniu ściśle współpracować z zarządem województwa.
Rada - powołane uchwałą zarządu województwa wiosną tego roku liczące 120 członków gremium, którego skład powstał na podstawie rekomendacji wójtów gmin - jest ciałem doradczym marszałka województwa w kwestiach dotyczących rozwoju wsi, w tym marszałkowskiego budżetu obywatelskiego w ramach mechanizmu rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (RLKS) i ważnych projektów realizowanym przez lokalne grupy działania (LGD). Zależy nam, żeby to właśnie sołtysi – wiejscy liderzy, którzy najlepiej znają problemy i potrzeby lokalnych społeczności – mieli istotny wpływ na gospodarowanie przeznaczonymi na ten cel pieniędzmi.
Podczas wczorajszego posiedzenia, które odbyło się w reprezentacyjnych salach Pałacu Dąmbskich, zostały wręczone akty powołania do Rady Sołtysów oraz odznaki sołtysów.
Skład Rady Sołtysów w załączniku
Zobacz też:
Odznaki dla kujawsko-pomorskich sołtysów
Tak wygląda demokracja partycypacyjna
Kujawsko-pomorscy sołtysi integrują i aktywizują
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
- Pliki do pobrania
- Kopia Sołtysi wybrani do Kuj.-Pom. Rady.._.pdf
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!