Odwiedzili stolicę Niemiec. Uczniowie poznali najciekawsze zabytki
fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
Na początku grudnia grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni wraz z opiekunkami odwiedziła stolicę Niemiec.
Celem wycieczki było poznanie najciekawszych zabytków i zakątków Berlina oraz udział w tradycyjnym Jarmarku Bożonarodzeniowym. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie stolicy Niemiec pod okiem pilota od zobaczenia pozostałości Muru Berlińskiego. Młodzież mogła podziwiać Katedrę Berlińską oraz odwiedzili dzielnicę rządową, której głównym punktem jest Reichstag. Następnie udali się pod Bramę Brandenburską oraz Pomnik Ofiar Holocustu. Zobaczyli również Kolumnę Zwycięstwa, Wieżę Telewizyjną, wyspę muzealną, Uniwesytet Humbolta, plac Gendarmenmarkt, Kudamm, aleję Unter den Linden. Uczniowue dotarli także do "Alexa”, gdzie, zgodnie z niemieckim zwyczajem, odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy, tzw. „Weihnachtsmarkt”. Nie może na nim zabraknąć straganów oferujących ozdoby świąteczne, lokalne specjały kulinarne, wyroby rękodzielnicze oraz lodowisko i liczne karuzele.
Materiał: Renata Pulikowska / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- "Jeden – zero dla nieba". Niebiańsko – piekielna rozgrywka
- Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wyłoniono zwycięzców
- Naturalne ozdoby. W szkole zapanował świąteczny klimat
- Nie żyje Bolesław Kalisz. Przez wiele lat działał w lokalnym samorządzie
- Dodatkowe zajęcia artystyczne i sportowe. Duże zainteresowanie
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)