Dziś mamy 26 października 2024, sobota, imieniny obchodzą:

30 maja 2024

Konkurs recytatorski "Zawsze Mama". Laureaci z powiatu nakielskiego

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

„Zawsze Mama” – to tytuł diecezjalnego konkursu recytatorskiego#, którego finał odbył się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Bydgoszczy. Do udziału w nim zostali zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Organizatorami byli: ks. dr Paweł Hoppe – dyrektor CEF, Katarzyna Dobosz – katechetka w SP nr 2 w Nakle Nad Notecią oraz ks. Arkadiusz Muzolf – duszpasterz rodzin, małżeństw i kobiet. – Zależało nam na uczczeniu i popularyzacji Dnia Matki w diecezji – w „Sercu serc” – czyli u stóp Matki Bożej Pięknej Miłości; doskonaleniu umiejętności recytatorskich, rozwijaniu poprawnej wymowy, właściwej modulacji głosu; promowaniu polskiej poezji i prozy i kształtowaniu postawy szacunku wobec swoich rodziców – powiedziała Katarzyna Dobosz.

Uczniowie klas 7-8 musieli przygotować i zaprezentować temat „matki” w poezji polskich poetów, a szkół ponadpodstawowych przygotować i zaprezentować fragment prozy o tematyce związanej z matką.

Jury w składzie – ks. dr Paweł Hoppe (dyrektor CEF), Sławomira Olejniczak (nauczyciel) oraz Teresa Misiewicz (Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana) – w kategorii szkół ponadpodstawowych wyróżniło Dominkę Wawrzon z ZS w Szubinie (opiekun: ks. Bartłomiej Brzeziński). Reszta miejsc nie została przyznana.

W kategorii szkół podstawowych (klasy 7-8) pierwsze trzy miejsca zajęli: Elian Przybylski z ZSP w Ślesinie (opiekun: Joanna Małysz), Maja Rzepczyk z NSP w Trzeciewnicy (opiekun: Beata Świtalska) i Maja Kościerska z ZSP w Ślesinie (opiekun: Joanna Małysz). Natomiast wyróżnienia otrzymały: Alicja Szymańczyk z ZSP w Paterku (opiekun: Katarzyna Świtalska) i Maja Dobosz z SP nr 2 w Nakle nad Notecią (opiekun: Małgorzata Jankowska).

W wydarzeniu po patronatem biskupa diecezjalnego Krzysztofa Włodarczyka zmierzyli się również uczniowie ze szkół w Anielinach, Brzozie i Szubinie. Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa, zaś wyróżnieni nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów konkursu.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Operacja pk. "Feniks". Wysiłek żołnierzy i potężna operacja logistyczna

Trwająca od 23 września operacja pk. Feniks to wysiłek #żołnierzy, ale również potężna operacja logistyczna. Żołnierz najedzony, wypoczęty i zaopatrzony w suchy, czysty mundur to żołnierz skuteczny. Właśnie dlatego logistycy przyjeżdżają pierwsi i po zakończeniu operacji wyjadą ostatni. Jest to wspólny wysiłek 5 rodzajów Sił Zbrojnych RP.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Otyłością. Wystarczy zmiana nawyków

Ponad połowa Polaków powyżej #15 r.ż. ma nadwagę. Prawie co czwarty jest otyły. Każdy z nich ryzykuje rozwój nadciśnienia, cukrzycy typu 2 i wielu innych schorzeń. Otyłość przyczynia się też do pogorszenia jakości i skrócenia długości życia.

(czytaj więcej)
0

Cyberzagrożenia w pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

Praca zdalna to dziś bardzo cenione rozwiązanie# na rynku pracy. Pozwala na większą elastyczność, oszczędza czas spędzany na dojazdach oraz sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak wraz z tymi korzyściami wzrasta także ryzyko cyberzagrożeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmowych danych. Z okazji Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że praca zdalna, choć wygodna i popularna, niesie za sobą ryzyko cyberataków.

(czytaj więcej)
0

Cmentarze w naszym województwie. Większość zlokalizowana jest na wsiach

Według stanu na 31 grudnia 2023 r. w województwie kujawsko-pomorskim# znajdowało się 1179 cmentarzy o łącznej powierzchni 965,9 ha. W miastach zlokalizowanych było 175 cmentarzy o powierzchni 468,0 ha, natomiast na wsiach znajdowały się 1004 cmentarze o powierzchni 497,9 ha.

(czytaj więcej)