Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 maja 2024

Konkurs recytatorski "Zawsze Mama". Laureaci z powiatu nakielskiego

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

„Zawsze Mama” – to tytuł diecezjalnego konkursu recytatorskiego#, którego finał odbył się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Bydgoszczy. Do udziału w nim zostali zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Organizatorami byli: ks. dr Paweł Hoppe – dyrektor CEF, Katarzyna Dobosz – katechetka w SP nr 2 w Nakle Nad Notecią oraz ks. Arkadiusz Muzolf – duszpasterz rodzin, małżeństw i kobiet. – Zależało nam na uczczeniu i popularyzacji Dnia Matki w diecezji – w „Sercu serc” – czyli u stóp Matki Bożej Pięknej Miłości; doskonaleniu umiejętności recytatorskich, rozwijaniu poprawnej wymowy, właściwej modulacji głosu; promowaniu polskiej poezji i prozy i kształtowaniu postawy szacunku wobec swoich rodziców – powiedziała Katarzyna Dobosz.

Uczniowie klas 7-8 musieli przygotować i zaprezentować temat „matki” w poezji polskich poetów, a szkół ponadpodstawowych przygotować i zaprezentować fragment prozy o tematyce związanej z matką.

Jury w składzie – ks. dr Paweł Hoppe (dyrektor CEF), Sławomira Olejniczak (nauczyciel) oraz Teresa Misiewicz (Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana) – w kategorii szkół ponadpodstawowych wyróżniło Dominkę Wawrzon z ZS w Szubinie (opiekun: ks. Bartłomiej Brzeziński). Reszta miejsc nie została przyznana.

W kategorii szkół podstawowych (klasy 7-8) pierwsze trzy miejsca zajęli: Elian Przybylski z ZSP w Ślesinie (opiekun: Joanna Małysz), Maja Rzepczyk z NSP w Trzeciewnicy (opiekun: Beata Świtalska) i Maja Kościerska z ZSP w Ślesinie (opiekun: Joanna Małysz). Natomiast wyróżnienia otrzymały: Alicja Szymańczyk z ZSP w Paterku (opiekun: Katarzyna Świtalska) i Maja Dobosz z SP nr 2 w Nakle nad Notecią (opiekun: Małgorzata Jankowska).

W wydarzeniu po patronatem biskupa diecezjalnego Krzysztofa Włodarczyka zmierzyli się również uczniowie ze szkół w Anielinach, Brzozie i Szubinie. Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa, zaś wyróżnieni nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów konkursu.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)