Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 maja 2024

Konkurs wiedzy o profilaktyce uzależnień. Wyłoniono laureatów

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Po raz kolejny policjanci z Nakła zorganizowali Powiatowy Konkurs #Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Swoją wiedzę sprawdzali uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych naszego powiatu.

W Nakielskim Ośrodku Kultury w Nakle nad Notecią został przeprowadzony XVIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, skierowany do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z terenu powiatu nakielskiego. Przedsięwzięcie organizowali policjanci przy współpracy z Komisjami Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającymi na terenie każdej z gmin.

Celem konkursu było przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych. Ale również, sprawdzenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności karnej wynikającej z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, a ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań z zakresu profilaktyki uzależnień.

Ostatecznie, najwyższą liczbę punktów i pierwsze miejsce zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Rynarzewie Zofia Wojciechowska. Drugie zajęła Julia Piechowiak ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, a na trzecim uplasowała się Lena Karmowska reprezentująca Szkołę Podstawową w Dziewierzewie.

Z uwagi na niewielką różnicę punktową, o przysłowiowy włos, w tym roku przyznano dodatkowo czwarte i piąte miejsce, które zajęli odpowiednio:

• Marcel Berka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie,

• Julia Słupikowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku.

Zwycięzcy oraz wszyscy pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, których fundatorami były Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek. Nagrody w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią komisarza Jana Poźniaka wręczał Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią nadkomisarz Jarosław Żelechowski.

Wszystkim uczestnikom, którzy „podjęli rękawice” i zmagali się w konkursie o tak trudnej, ale społecznie ważnej tematyce, serdecznie gratulujemy!

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)